هشدار برای گرانترین ماده غذایی صادراتی ایران

به گزارش وبلاگ هوانورد، صید بی رویه در همه کشورهای حاشیه دریای خزر موجب کاهش ذخایر ماهیان به ویژه ماهیان بسیار ارزشمندی مانند ماهیان خاویاری شده است.

هشدار برای گرانترین ماده غذایی صادراتی ایران

به گزارش وبلاگ هوانورد به نقل از ایسنا، دکتر بهروز ابطحی، رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی با بیان این که دریای خزر از جنبه های مختلف دارای ویژگی های منحصر به فردی است، گفت: یکی از این ویژگی ها این است که تراز آب در این حوضه آبریز دارای نوسانات مداوم و چشمگیر است، به این معنا که میزان نوسانات آب دریای خزر از نظر میزان تراز، به مراتب بیشتر از نوساناتی است که آب های آزاد یا اقیانوس ها دارند.

وی اظهار کرد: در مدت 40 سال اخیر حدود 2.5 متر تراز آب این دریا بالا رفته و در مقطعی حدود 1.5 متر افت تراز یافته است و این افت نوسان در این مدت زمانی حائز اهمیت است.

ابطحی خاطر نشان کرد: این شرایط نوسانی در دریای خزر، تغییراتی در اکولوژی این محیط آبی ایجاد می کند که در برخی مواقع به نفع و در جاهای دیگر ممکن است به ضرر انسان باشد.

رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی ادامه داد: یکی از مواردی که افت نوسانات تراز آب دریای خزر به ضرر جوامع انسانی و محیط زیست است، زمانی خواهد بود که سطح آب تالاب های حاشیه دریا کاهش می یابد و این امر چالش هایی را برای پرندگان، گیاهان وابسته به محیط های تالاب ها و آبزیان این تالاب ها ایجاد خواهد کرد.

وی با تاکید بر این که کاهش سطح آب تالاب ها اثراتی را در کاهش آبزیان خواهد داشت، یادآور شد: علاوه بر آن خط ساحلی تغییر می یابد به گونه ای که در صورت افزایش سطح آب، مناطق مستقر در خط ساحلی و حاشیه ای دریا را دچار مشکل می کند، ضمن آن که پسروی آب دریا نیز مضراتی دارد.

ابطحی با تاکید بر این که اینها چالش هایی است که کشورهای حاشیه دریای خزر با آن روبرو هستند، بر ضرورت تطبیق یافتن و سازگاری با چنین شرایطی تاکید کرد و گفت: سازگاری با این تغییرات موجب خواهد شد که خسارات اقتصادی و اجتماعی ناشی از نوسانات تراز آب دریای خزر کمتر متوجه ما شود.

این محقق حوزه اقیانوس شناسی با اشاره به این که عوامل اقلیمی و میزان بارش که در حوضه آبریز رخ می دهد در کاهش و یا افزایش تراز آب دریای خزر بیشترین اثر را دارند، خاطر نشان کرد: عوامل انسانی نقش بسیار مهمی در افزایش آلودگی محیط زیست دریا دارد، ولی تراز آب دریای خزر در درجه اول وابسته به شرایط طبیعی و میزان بارش در محیط است و در رده بعدی میزان استفاده انسان از آب رودخانه های حوضه آبریز در میزان نوسانات آب دریای خزر اثرگذار است.

ابطحی با اشاره به تاثیرات نوسانات آب دریای خزر بر جمعیت آبزیان این دریا گفت: ارزیابی های اجرا شده بر روی تنوع جانوری در این حوضه و میزان صید نشان می دهد که صید بی رویه در همه کشورهای حاشیه دریای خزر موجب کاهش ذخایر ماهیان به ویژه ماهیان بسیار ارزشمندی مانند ماهیان خاویاری شده است.

به گفته وی، جمعیت ماهیان خاویاری در کل دریای خزر پایین تر از میزانی است که بتوان جمعیت آنها را به عنوان جمعیت تجاری تلقی کرد.

رئیس پژوهشگاه اقیانوس شناسی بهترین شیوه روبروه با تغییرات سطح آب دریای خزر را سازگاری با شرایط فعلی اقلیمی دانست و ادامه داد: بر این اساس وبیناری امروز، سه شنبه 21 مرداد ماه با حضور یکی از دانشمندان خزر برتر جهان و استاد انستیتو اقیانوس شناس روسیه از سوی پژوهشگاه اقیانوس شناسی و علوم جوی برگزار می شود که در آن در زمینه نوسانات آب دریای خزر و روش های سازگاری انسان با این شرایط بحث و مصاحبه می شود.

ابطحی با تاکید بر این که کلیه کشورهای حاشیه دریای خزر متاثر از تراز آب هستند، توضیح داد: این کشورها بسته به شرایط سواحلی که دارند، تاثیرات متفاوتی دارند و برخی از کشورهایی که اختلاف ارتفاع سواحل آنها با دریای خزر کم است مانند سواحل قزاقستان در شمال شرقی دریای خزر، تاثیر بیشتری از نوسانات تراز آب خواهند داشت.

به گفته وی، پیشروی و پسروی آب دریا در این کشورها بیشتر است.

وی ادامه داد: برخی از کشورها تاثیر کمتری از این جریانات می پذیرند؛ چرا که شیب ساحلی بیشتری دارند، ولی همه کشورها از این فرایند تاثیرپذیر هستند.

رئیس پژوهشگاه اقیانوس شناسی، دریای خزر را یکی از مواهبی دانست که خداوند در اختیار کشورهای حاشیه آن قرار داده است و یادآور شد: در ایران افراد زیادی در حاشیه این دریا ساکن هستند و استان های شاقتصادی کشور بالاترین میزان تراکم جمعیتی را دارند و ما از مواهب آن می توانیم بهره برداری کنیم ولی در کنار آن باید به فکر استفاده پایدار از این محیط آبی باشیم؛ به این معنا که به گونه ای از آن استفاده کنیم که محیط زیست دریای خزر لطمه نبیند و بتوانیم آن را برای نسل های آینده به عنوان یک محیط سالم حفظ کنیم.

منبع: همشهری آنلاین

به "هشدار برای گرانترین ماده غذایی صادراتی ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار برای گرانترین ماده غذایی صادراتی ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید