یک پژوهش: استفاده زنان از اینترنت کمتر است

به گزارش وبلاگ هوانورد، یک مطالعه جدید نشان داد که حدود 4.1 میلیارد نفر در سراسر دنیا از اینترنت بهره مند هستند، اما در کشورهای در حال توسعه استفاده زنان از اینترنت به میزان قابل توجهی کمتر از مردان است.

یک پژوهش: استفاده زنان از اینترنت کمتر است

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ هوانورد به نقل از شینهوا، یک مطالعه جدید از اتحادیه بین المللی ارتباطات (ITU) روز سه شنبه نشان داد که حدود 4.1 میلیارد نفر در سراسر دنیا اکنون بصورت آنلاین هستند ، اما در اکثر کشورها ، به ویژه کشورهای در حال توسعه، استفاده زنان از اینترنت به میزان قابل توجهی کمتر از مردان است.

این آنالیز تأکید می نماید، به طور کلی، بیش از نیمی از کل جمعیت دنیای زنان یا 52 درصد آنها هنوز از اینترنت استفاده نمی نمایند و این در حالیست که این رقم برای مردان تنها 42 درصد است.

براساس مطالعه اتحادیه بین المللی ارتباطات در همه دنیا به استثنا ایالات متحده آمریکا، مردان بیش از زنان از اینترنت استفاده می نمایند.

داده های این سازمان نشان می دهد که استفاده از اینترنت در سطح دنیا همچنان رو به رشد است و 4.1 میلیارد نفر یا 53.6 درصد از جمعیت دنیای هم اکنون از اینترنت استفاده می نمایند. با این حال تخمین زده می گردد که 3.6 میلیارد نفر از اینترنت بی بهره باشند که میزان قابل توجهی از این آمار در کشورهای توسعه یافته زندگی می نمایند؛ در این کشورها به طور تقریبی از هر 10 نفر دو نفر آنلاین هستند و از اینترنت استفاده می نمایند.

مارتین، مدیر توسعه اتحادیه بین المللی ارتباطات می گوید: فقدان مهارت های دیجیتال و سواد برای امکان دسترسی بیشتر مردم - به ویژه زنان در مشارکت و شکوفایی در اقتصاد دیجیتال از جمله موارد اساسی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیغام/

  • طراحی ویلا

    طراحی ویلا | برای طراحی ویلای دوپلکس مدرن و یا ویلایی کلاسیک با ما همراه باشید.

  • قطار اروپا

    رزرو قطار اروپا | در سیستم رزرو قطارهای اروپا ما با بهترین و ارزانترین قیمت بلیط تهیه کنید.

منبع: خبرگزاری فارس

به "یک پژوهش: استفاده زنان از اینترنت کمتر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک پژوهش: استفاده زنان از اینترنت کمتر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید