آژانس مقابل ایران موضعی سخت و منصفانه خواهد داشت

به گزارش وبلاگ هوانورد به نقل از ان.اچ.کی، رافائل گروسی مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام نموده که در برابر توسعه برنامه های هسته ای از جمله برنامه هسته ای ایران مواضع سرسخت و در عین حال منصفانه در پیش خواهد گرفت.

آژانس مقابل ایران موضعی سخت و منصفانه خواهد داشت

گروسی در تبادل نظر با ان.اچ.کی ژاپن گفته است که در ارتباط با برنامه هسته ای کره شمالی و کسب اطلاعات پیرامون شرایط فعلی برنامه هسته ای این کشور، فوریت بیشتری احساس می گردد چون از 10 سال پیش به این سو بازرسان آژانس از کره شمالی خارج شده اند.

گروسی همچنین گفته است که به محض این که آمریکا و کره شمالی به بعضی توافقات در ارتباط با هسته ای زدایی دست یابند، بازرسان آژنس قادر خواهند بود تا فعالیت های بازرسی خود را از سر گیرند.

در ارتباط با ایران نیز گروسی گفته است که او به دنبال روابط سازنده با ایرانی هاست. او تاکید نموده که آژانس بین المللی انرژی هسته ای احتیاج دارد تا توسعه برنامه هسته ای ایران را به صورت جدی آنالیز کند.

مدیر کل جدید آژانس بین المللی انرژی اتمی که در ماه اکتبر به این سمت انتخاب شد، قرار است از روز سه شنبه کار خود را به صورت رسمی شروع کند.

گروسی نخستین فردی است که از آمریکایی جنوبی عهده دار سمت دبیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی می گردد و پیش از این به عنوان دیپلمات آرژانتین در آژانس مشغول به کار بوده است.

  • طراحی ویلا

    طراحی ویلا | برای طراحی ویلای دوپلکس مدرن و یا ویلایی کلاسیک با ما همراه باشید.

  • قطار اروپا

    رزرو قطار اروپا | در سیستم رزرو قطارهای اروپا ما با بهترین و ارزانترین قیمت بلیط تهیه کنید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "آژانس مقابل ایران موضعی سخت و منصفانه خواهد داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آژانس مقابل ایران موضعی سخت و منصفانه خواهد داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید