استعفای 2 مقام ارشد گوگل در پی نقدها از پیکسل 4

به گزارش وبلاگ هوانورد، سایت The Information گزارش جدیدی را منتشر نموده که طبق آن ریک استرلو (Rick Osterloh)، مدیر بخش سخت افزار گوگل، از جدیدترین گوشی پرچم دار این شرکت یعنی گوگل پیکسل 4 نارضایتی خود را مطرح نموده است. حتی قبل از اینکه گوشی مذکور روانه بازار گردد، هیجان زیادی در خصوص آن شکل نگرفته است.

استعفای 2 مقام ارشد گوگل در پی نقدها از پیکسل 4

گفته می شود ناامیدی استرلو مشخصا به تعبیه باتری کوچک و دیگر تصمیمات اتخاذ شده در زمینه طراحی و سخت افزار برمی شود. ظاهرا او بدگمانی خود را طی جلسه ای در اکتبر سال گذشته به طور شفاف مطرح نموده است. بر اساس گزارش های منتشر شده، فروش این گوشی حتی در مقایسه با پیکسل 3 هم پایین تر از حد انتظار بوده است. این موضوع به همراه عدم اشتیاق مدیران ارشد، منجر به خروج بی سروصدای دو نفر از اعضای کلیدی تیم توسعه گوشی های پیکسل در ماه های گذشته شده است.

ماریو کیروز (Mario Queiroz) مدیر کل بخش پیکسل بود که از سال 2005 همراه با گوگل بوده است. او رهبری بخش پیکسل را از ابتدا بر عهده داشت و در توسعه اولین گوشی اندرویدی گوگل موسوم به نکسوس وان نقش مهمی داشته است. دومین نفر کلیدی جدا شده از گوگل، مارک لووی (Mark Levoy) است که مسئول اصلی دوربین های پیکسل محسوب می شود. تخصص اصلی این مهندس ارشد در زمینه عکاسی محاسباتی است و نمی توان نقش مهم او را در کیفیت بالای دوربین گوشی های پیکسل کتمان کرد. لووی در ماه مارس بی سروصدا از شرکت گوگل بیرون آمده است.

گوشی بعدی شرکت گوگل، پیکسل 4a نام دارد که در ابتدا قرار بود در هفته جاری معرفی شود. با این حال، همه نشانه ها حاکی از آن است که این گوشی اوایل ماه آینده میلادی معرفی خواهد شد. باید ببینیم خروج این نفرات از تیم توسعه گوگل پیکسل و همچنین عدم موفقیت پیکسل 4، چه تاثیری بر پیکسل 5 خواهد گذاشت.

منبع: Android Authority

منبع: دیجیکالا مگ

به "استعفای 2 مقام ارشد گوگل در پی نقدها از پیکسل 4" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استعفای 2 مقام ارشد گوگل در پی نقدها از پیکسل 4"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید