باکس آفیس هفته؛ ترمیناتور نابود شد

به گزارش وبلاگ هوانورد، فیلم ترمیناتور سرنوشت تاریک با فروش نه چندان چشمگیر 29 میلیون دلاری صدرنشین باکس آفیس شد. فیلم در 48 بازار خارج از آمریکا هم اکران شد و به فروش 72.9 میلیون دلاری دست پیدا کرد. در حقیقت این فیلم در جلب نظر مخاطبان خارج از مرزهای آمریکا هم ناموفق عمل کرده است. با توجه به این که هزینه تولید فیلم 185 میلیون دلار بوده است این میزان فروش کمپانی های پارامونت و دیزنی را حسابی ناامید کرد. دیزنی مسئولیت پخش فیلم را در سرتاسر جهان به جز کشور چین برعهده دارد.

باکس آفیس هفته؛ ترمیناتور نابود شد

نکته جالب این که فیلم ترمیناتور: سرنوشت تاریک قوی ترین شروع را در کشور چین داشته است و در بازار چین 28 میلیون دلار فروخته است. رتبه دوم فروش در اختیار کره با فروش 9.8 میلیون دلاری است و بعد هم انگستان با فروش 6.9 میلیون دلاری در رتبه سوم واقع شده است.

ترمیناتور: سرنوشت تاریک ششمین فیلم از سری فیلم های نابودگر است. تیم میلر این قسمت را کارگردانی کرده که او را برای ساختن فیلم ددپول می شناسیم. همچنان آرنولد شوارتزنگر قهرمان فیلم است. نکته اش این جاست که ترمیناتور: سرنوشت تاریک برای اولین بار بعد از فیلم ترمیناتور 2: روز جزا خالق این سری فیلم ها یعنی جیمز کامرون را با ستارگانش لیندا همیلتون و آرنولد شوارتزنگر گرد هم بیاورد.

داستان فیلم درباره سارا کانر و انسان سایبورگی است که باید از یک دختر جوان در برابر نابودگر جدید محافظت کنند.

به نظر می رسد فیلم های ترمیناتور دیگر جذابیت شان را برای مخاطبان از دست داده اند. منتقدان به فیلم امتیاز 54 از 100 را داده اند. آن ها می گویند فیلم حتی به مرزهای اثر شاخص اولیه ساخته جیمز کامرون نزدیک هم نمی شود. پیتر بردشاو از گاردین نوشته است: دیدن این که همیلتون برگشته و نقش قدیمی اش را احیا کرده دلپذیر است. اگر چه متاسفانه نقش آدم کله خر ماجرا را به دیویس واگذار کرده است. این ششمین قسمت از ترمیناتور قطعا باید آخرینش باشد. چون این قسمت بی محتوا، سبک و سطحی است.

فیلم جوکر همچنان جزو پرفروش ترین هاست و در رده دوم جدول فروش واقع شده است. فیلم جوکر با بودجه ای بین 55 تا 70 میلیون دلار ساخته شده و تاد فیلیپس کارگردان آن است. فیلم فقط 24 درصد افت فروش داشته است و از 79 بازاری که در آن به نمایش درآمده است 37 میلیون دلار فروش داشته. فیلم تا به حال در بازارهای بین المللی 634.4 میلیون دلار فروخته است. به نظر می رسد رسیدن به یک میلیارد دلار برای این فیلم چندان هم دور از ذهن نیست.

در حالی که منتقدان امپایر و توتال فیلم به آن امتیاز 100 از 100 داده اند و فیلم را ستایش کرده اند و معتقدند که این فیلمی فراتر از اقتباس از یک کمیک بوک و بیشتر یک مطالعه شخصیتی است که واکین فینیکس شایستگی بردن اسکار را برای بازی در آن دارد، منتقدان سایت راجر ایبرت و ایندی وایر فیلم را متوسط ارزیابی کرده اند و به آن امتیاز 50 تا 55 از 100 را داده اند و گفته اند که بیشتر یک فیلم استودیویی است که مثلا تولید مشابه آن ستاره ای متولد شده است را سال گذشته دیده ایم. آن ها معتقدند که فیلم می توانست بهتر از این ها باشد.

داستان فیلم در سال 1981 اتفاق می افتد. آرتور فلک به عنوان یک دلقک استخدام شده و با مادرش در شهر گاتهام زندگی می کند. شهر غرق در فساد است. آرتور از یک بیماری عصبی رنج می برد که باعث می شود گاهی در جایی که نباید بخندد. بچه های خیابان او را مسخره می کنند و همه چیز از جایی شروع می شود که یکی از همکارانش به او تفنگی قرض می دهد تا از خودش محافظت کند و بعد آرتور تبدیل به جوکر می شود.

فیلم مالفیسنت 2: سردسته اهریمنان این هفته 40 میلیون دلار فروخت و فروش بین المللی اش هم به نزدیک 300 میلیون دلار رسید. فیلم مالفیسنت: سردسته اهریمنان دنباله ای بر فیلم محصول 2014 دیزنی است که کاراکترهای قصه اش را از انیمیشن زیبای خفته وام گرفته بود.

همچنان آنجلینا جولی بازیگر نقش اصلی فیلم است. داستان از این جا شروع می شود که مالفیسنت و دختر خوانده اش اورورا، خانواده پیچیده ای را تشکیل داده اند. اورورا کشور را اداره می کند و مالفیسنت مراقب اوست تا این که اورورا تصمیم می گیرد با شاهزاده کشور همسایه ازدواج کند. خانواده شاهزاده فیلیپ حاضر نیستند مالفیسنت را بپذیرند و او را یک نیروی شیطانی می دانند. آن ها آن قدر روی ایده شان پافشاری می کنند تا مالفیسنت به خشم می آید.

از فیلم های جدیدی که به جدول فروش وارد شدند باید به هریت به کارگردانی کسی لمونز اشاره کرد. این درام اکشن بیوگرافیک داستان زندگی خارق العاده فرار هریت تابمن به عنوان برده و تبدیل شدن او به یکی از بزرگترین قهرمانان آمریکاست. شجاعت و نبوغ و ابتکار و سرسختی او صدها برده را آزاد کرد و جهت تاریخ آمریکا را تغییر داد.

منتقدان هم از فیلم خوششان آمده و به آن امتیاز 66 از 100 را داده اند. منتقد گاردین می گوید که: فیلم جایی میان یک درام درباره فرار یک برده، یک تریلر اکشن، یک وسترن و حتی یک جور فیلم ابرقهرمانی غیرقابل انتظار قرار می گیرد. این یعنی ترکیب برنده. لمونز فیلم را ماهرانه کارگردانی کرده و یک نمونه مطالعاتی برای بازی های عالی است.

انیمیشن خانواده آدامز هم در جمع پنج فیلم پرفروش جدول باکس آفیس واقع شده است.

خارج از پنج فیلم پرفروش چند اثر داشتیم که تازه این هفته توانستند خودشان را میان ده فیلم پرفروش جای بدهند.

فیلم شمارش معکوس ساخته جاستین دک فیلم ترسناک ماورالطبیعه است که داستان گروهی را روایت می کند که باید یک اپلیکیشن را نجات بدهند. این اپلیکیشن قرار است به آدم ها بگوید که چه وقت قرار است بمیرند. فیلم امتیاز متاکریتیک 31 از 100 را به دست آورده و منتقدان از آن متنفرند! آن ها می گویند که این فیلم مخاطبش را فریب می دهد و تقلب می کند.

فیلم سیاه و آبی درام اکشن جنایی است که دئون تیلور آن را ساخته. نائومی هریس ستاره آن است. داستان یک افسر پلیس نئواورلئان که مجبور است هویتش را به عنوان یک زن سیاهپوست بعد از این که شاهد یک قتل توسط دو پلیس فاسد است، حفظ کند.

منتقدان به فیلم امتیاز 53 از 100 را داده اند. منتقد ورایتی معتقد است که فیلم بیش از حد طولانی است اما صحنه های تعقیب و گریز قابل توجهی دارد و تنش آن هم خوب از کار درآمده است.

مهم ترین فیلمی که در هفته اول اکرانش توانست به جمع ده فیلم پرفروش باکس آفیس راه پیدا کند، بروکلین بی مادر ساخته ادوارد نورتون بود. یک درام جنایی که در دهه پنجاه نیویورک اتفاق می افتد. لیونل یک کارآگاه خصوصی است که باید ماجرای کشته شدن مرشد و تنها دوستش فرانک مینا را حل و فصل کند.

خود ادوارد نورتون به همراه الک بالدوین بازیگران فیلم هستند و منتقدان به آن امتیاز 60 از 100 را داده اند. آن ها معتقدند که نورتون فیلم را با وسواس کامل ساخته و برای آن هایی که نمی توانند حرف بزنند فیلم احساس برانگیزی است که با آن همدردی خواهند کرد. نورتون در این فیلم بار دیگر خودش را به عنوان یک بازیگر به چالش می کشد. همان طور که در اوایل کارنامه بازیگری اش این کار را انجام می داد.

انیمیشن عدالت قطب شمال هم این هفته اکران شد و در جایگاه دهم جدول فروش قرار گرفت. جرمی رنر، جیمز فرانکو و هیدی کلوم از صداپیشگان این انیمیشن هستند که هنوز تعداد زیادی آن را ندیده اند و نقدهایش به تعدادی نبوده که امتیازش در سایت متاکریتیک تا این لحظه منتشر شود.

انیمیشن داستان یک روباه در قطب شمال است که در دفتر پست کار می کند و دلش می خواهد خودش وظیفه رساندن نامه ها را برعهده بگیرد.

در بخش فیلم های مستقل با اکران محدود انگل بونگ جون هو، برنده نخل طلای کن امسال درخشان ظاهر شده و اولین فیلم بونگ جون هو است که در بازارهای خارجی بالای صد میلیون دلار فروش کرده است.

نام فیلم هفته اکران فروش آخر هفته فروش کلی
ترمیناتور: سرنوشت سیاه 1 29 29
جوکر 5 13.9 299.6
مالفیسنت: سردسته اهریمنان 3 12.2 84.3
هریت 1 12 12
خانواده آدامز 4 8.5 85.3
سرزمین زامبی ها: شلیک نهایی 3 7.4 59.3
شمارش معکوس 2 5.9 17.8
سیاه و سفید 2 4.1 15.4
بروکلین بی مادر 1 3.7 3.7
عدالت قطب شمال 1 3.1 3.1
  • طراحی ویلا

    طراحی ویلا | برای طراحی ویلای دوپلکس مدرن و یا ویلایی کلاسیک با ما همراه باشید.

  • قطار اروپا

    رزرو قطار اروپا | در سیستم رزرو قطارهای اروپا آوای بورالان با بهترین و ارزانترین قیمت بلیط تهیه کنید.

منبع: دیجیکالا مگ

به "باکس آفیس هفته؛ ترمیناتور نابود شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باکس آفیس هفته؛ ترمیناتور نابود شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید