بیکاری یکی از زمینه های بروز جرم است

به گزارش وبلاگ هوانورد، تهران (پانا) - رئیس سازمان زندان ها گفت یکی از زمینه های بروز جرم بیکاری و نداشتن شغل است و اگر بناست در زندان از بازگشت زندانی به زندگی سالم ناامید نشویم باید ضمن ریشه یابی علل جرم به فکر شغل مناسب برای او بود.

بیکاری یکی از زمینه های بروز جرم است

به گزارش سازمان زندان ها، محمدمهدی حاج محمدی در ملاقات با استاندار کردستان گفت: بنا نداریم زندانیان را ثروتمند کنیم بلکه می خواهیم آنان را توانمند سازیم تا شغل آبرومندانه با درآمد مکفی داشته باشند.

رئیس سازمان زندان ها گفت: زندانیان بابت شغلی که دارند دستمزد دریافت می نمایند اما ضدانقلاب درصدد آن است اینطور القاء کند که از زندانیان بیگاری کشیده می گردد.

وی توضیح داد: شعار ما این است نه بیگاری، نه بیکاری چرا که اعتقاد داریم بیکاری برای زندانی سم است و از طرفی زندانی برای کاری که انجام می دهد حقوق دریافت می نماید.

حاج محمدی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان داشت: زندانبانی در نظام دینی با نظام های غیر دینی تفاوت دارد. یکی از شاخصه های مهم در این زندانبانی بی تفاوت نبودن نسبت به زندانی و سرنوشت اوست.

رئیس سازمان زندان ها اضافه کرد: یکی از زمینه های بروز جرم بیکاری و نداشتن شغل است و اگر بناست در زندان از بازگشت زندانی به زندگی سالم ناامید نشویم باید ضمن ریشه یابی علل جرم به فکر شغل مناسب برای او باشیم.

عضو شورای عالی قوه قضائیه ادامه داد: اگر ما در زندان درست عمل نکنیم کل جامعه آسیب می بیند از این رو برای توسعه امنیت اجتماعی همه نهادها می بایست باهم همکاری نمایند.

حاج محمدی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: یکی دیگر از شاخصه های زندانبانی اسلامی توجه به خانواده زندانیان است. بارها از فرزندان زندانیان شنیده ایم که گفته اند گناه پدرمان را به پای ما ننویسید.

وی بیان داشت: اگر مراقب خانواده زندانی نباشید و خدای ناکرده فرزند زندانی وارد چرخه جرم گردد این بدان معناست که عملکرد ما ناقص بوده است.

حاج محمدی با اشاره به فعالیت های دشمن برای جذب افراد و یارگیری برای ضدانقلاب به ویژه در استان های مرزی گفت: غفلت و کوتاهی ما عملاً دشمن را در عملیات یارگیری پیروز خواهد نمود و چه بسا توجه ما به زندانی و خانواده او دشمن را ناکام گذاشته و زندانی از سوء تفاهم خارج شده و اطمینان می یابد که اگر من به واسطه جرمی که مرتکب شده ام دچار اخم نظام شدم آن ها از خانواده من مراقبت می نمایند.

حاج محمدی در خاتمه با بیان اینکه برای اجرای کامل برنامه های اصلاحی و تربیتی احتیاجمند فضای مناسب هستیم گفت: برای ساخت زندان جدید و بحث اصلاح و تربیت زندانیان احتیاجمند فضاسازی هستم که دولت باید در این زمینه اقدام کند.

استاندار کردستان نیز در این ملاقات با بیان اینکه پیشگیری بهتر از درمان است گفت: با برنامه ریزی و سرمایه گذاری مناسب می توان از ورود افراد به زندان جلوگیری کرد.

وی در مورد تامین زمین مورد احتیاج زندان گفت راهکارهای مختلفی وجود دارد اما قول تامین زمین مورد احتیاج را می دهم.

در این جلسه فتحی مدیرکل زندان های استان کردستان گزارشی از شرایط زندان های استان ارائه کرد.

در این ملاقات تفاهم نامه همکاری مشترک سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور و استانداری کردستان با هدف حمایت از اشتغال زندانیان و حمایت از خانواده های آنان به امضاء رسید.

منبع: خبرگزاری پانا

به "بیکاری یکی از زمینه های بروز جرم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیکاری یکی از زمینه های بروز جرم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید