راه اندازی سامانه مانیتورینگ هوشمند برای مدیریت رفتار مشتریان

به گزارش وبلاگ هوانورد، محمد روزبه، مدیرعامل شرکت دانش بنیان در خصوص سامانه مانیتورینگ هوشمند برای مدیریت رفتار مشتری گفت: هدف از اجرای این طرح، توسعه سامانه داده کاوی با هدف تحلیل و مدیریت رفتار موجودیت ها از جمله مشتریان، تحت عنوان سامانه دایکر است.

راه اندازی سامانه مانیتورینگ هوشمند برای مدیریت رفتار مشتریان

وی با بیان اینکهاین سامانه به منظور خوشه بندی مشتریان و درخواست ها و شناسایی الگوهای رفتاری مشتریان با تکیه بر هوش تجاری توسعه داده شده است، بیان نمود: هر رویداد تکرارپذیری که دارای الگوهای رفتاری قابل اندازه گیری باشد، توسط این سامانه تحلیل شده و شناسایی الگوهای رفتاری، مانیتورینگ و همچنین هدف گذاری بر اساس میزان تغییرات آنها به صورت پویا گزارش می گردد.

روزبه ادامه داد: سامانه ای که طراحی کردین با تاکید بر موضوع مدیریت ارتباط با مشتریان فراوری شده و به شناسایی الگوهای رفتاری خرید مشتریان می پردازد. بر اساس مانیتورینگ پویای سامانه، تغییر رفتار هر مشتری در طول زمان به طور کامل رصد شده و بر اساس میزان تغییرات آنها نسبت به الگوهای هدف، لیست عملیاتی از مشتریان با بیشترین اولویت را به طور منظم به کاربران گزارش می دهد. خصوصیات خرید هر مشتری می تواند شامل میزان و یا تعداد فقره خریدها و مدت زمان گذشته از آخرین خرید گردد.

مدیرعامل شرکت در خصوص قابلیت سفارشی شدن این سامانه برای سازمان های مختلف شرح داد و گفت: کاربر می تواند با استفاده از رابط کاربری تنظیمات مورد پسند خود را به سامانه وارد کند و گزارش فراوری شده توسط دایکر را دریافت و مشاهده کند. اطلاعات خرید مشتری به Context هر کسب و کار وابسته است، لذا این سامانه امکان کار با داده کسب و کارهای مختلف را نیز دارد. در این سامانه، حرکت مشتری قابل پیگیری است و سازمان قبل از وقوع عواقب نامطلوب و کاهش سهم بازار واکنش نشان می دهد و با اتخاذ یک استراتژی جدید و هوشمندانه از وقوع اتفاقات ناخوشایند جلوگیری می نماید.

روزبه در خصوص پلتفرم طراحی شده از این سامانه گفت: در این طرح، پلتفرمی برای خوشه بندی را در سه حوزه ارتباط با مشتریان، اقتصادی و خدمات پشتیبانی توسعه داده ایم. بدین منظور معیارهایی چون شاخص سازی، توسعه مدل ها و الگوریتم¬ها و توسعه رابط کاربری و داشبورد تحلیلی مرتبط را برای هر سه حوزه اجرا نموده ایم.

وی گفت:شرکت ویژگی های غیر عملکردی سامانه نظیر حجم و سرعت داده ها و رخدادهای مورد آنالیز را بهبود داده و امکان پردازش داده های حجیم را فراهم و تست نفوذ امنیتی را اجرا نموده است.

مدیرعامل شرکت در خصوص ویژگی های دیگر این سامانه شرح داد و گفت: علاوه بر گزارش به مدیران برای ترسیم استراتژی آینده فراوری و تصاحب بازار، سامانه به صورت هوشمندانه برای کارشناس بازار سازمان نیز گزارشی به صورت روزانه یا هفتگی تهیه می نماید و در آن مشتری های اولویت دار برای افزایش تعاملات با کارشناس را معرفی می نماید. کارشناس می تواند با تخصیص بسته تبلیغاتی یا ارسال فرم نظرسنجی یا هر روش دیگری برای درگیر کردن مشتری با حوزه کسب و کار از ریزش مشتریان جلوگیری کند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "راه اندازی سامانه مانیتورینگ هوشمند برای مدیریت رفتار مشتریان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی سامانه مانیتورینگ هوشمند برای مدیریت رفتار مشتریان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید