کارشناسان آمریکایی: تعداد قربانیان کرونا در نیویورک بسیار فراتر از آمارهای رسمی است

به گزارش وبلاگ هوانورد، نتایج تحقیقات یکی از مهم ترین نهادهای بخش بهداشت و درمان آمریکا حاکی از این است که میزان مرگ ومیر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا (بیماری کووید-19) در نیویورک بسیار بالاتر از رقمی است که مقامات شهر و ایالت نیویورک اعلام کرده اند.

کارشناسان آمریکایی: تعداد قربانیان کرونا در نیویورک بسیار فراتر از آمارهای رسمی است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ هوانورد به نقل از آسوشیتد پرس، مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها در آمریکا (CDC) نتایج پژوهشی را منتشر کرد که نشان می دهد شمار قربانیان ویروس کرونا در شهر نیویورک احتمالاً چندین هزار نفر بیش از رقمی است که مقامات این شهر و همچنین مقامات ایالت نیویورک به عنوان آمارهای رسمی گزارش کرده اند.

بر اساس گزارشی که CDC منتشر کرده است، از اواسط ماه مارس تا اوایل ماه می [از اواخر اسفندماه تا اواسط اردیبهشت ماه] تعداد موارد مرگ ومیر در شهر نیویورک (به هر علتی) حدود 24 هزار مورد فراتر از رقم مورد انتظار کارشناسان -که با توجه به آمارهای فصلی سال های گذشته برآورد می شود- بوده است.

بخشی از این افزایش چشمگیر در آمار مرگ ومیر به دلیل فوت چندین هزار بیمار مبتلا به ویروس کرونا طی دوره مورد بررسی بوده است. اما این تعداد (24 هزار مورد) هنوز هم 5300 مورد بیش از آماری است که مقامات نیویورک اعلام کرده اند و به همین علت کارشناسان مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها در آمریکا معتقدند که احتمالاً آمار واقعی قربانیان کرونا در نیویورک بالاتر از ارقام اعلام شده در قالب آمارهای رسمی است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "کارشناسان آمریکایی: تعداد قربانیان کرونا در نیویورک بسیار فراتر از آمارهای رسمی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارشناسان آمریکایی: تعداد قربانیان کرونا در نیویورک بسیار فراتر از آمارهای رسمی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید