شروع نخستین جلسات علنی استماع برای تحقیقات استیضاح ترامپ

به گزارش وبلاگ هوانورد، رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا گفته نخستین جلسات علنی برای ادامه تحقیقات استیضاح رئیس جمهور این کشور از هفته آینده برگزار می گردد.

شروع نخستین جلسات علنی استماع برای تحقیقات استیضاح ترامپ

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ هوانورد، آدام شیف، رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا گفته نخستین جلسات علنی برای تحقیقات استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از هفته آینده (بعد از یکشنبه) برگزار می گردد.

شیف که طراح اصلی تحقیقات استیضاح از دونالد ترامپ بابت گفت وگوی جنجالی او با رئیس جمهور اوکراین در ماه جولای است گفته که برگزاری این جلسات علنی فرصتی است که مردم آمریکا خودشان درباره اقدامات ترامپ قضاوت نمایند.

مجلس نمایندگان آمریکا با تصویب قطعنامه ای هفته گذشته ضمن رسمیت بخشیدن به تحقیقات استیضاح ترامپ، شروع مرحله جدید این تحقیقات را کلید زد. کمیته های مجلس نمایندگان آمریکا در هفته های قبل تر تحقیقات استیضاح را به صورت غیرعلنی پیش برده بودند، اما مصوبه جدید خواستار علنی کردن این تحقیقات است.

شیف امروز چهارشنبه گفت: ویلیام تایلور، دیپلمات ارشد آمریکا در اوکراین و جورج کنت، دستیار وزیر خارجه آمریکا چهارشنبه هفته آینده (13 نوامبر/22 آبان) در جلسات استماع علنی کمیته امور اطلاعاتی مجلس نمایندگان حاضر خواهند شد.

این کمیته سپس روز آدینه 15 نوامبر میزبان ماری یووانویچ، سفیر سابق آمریکا در اوکراین خواهد بود که اخراج او از این سمت در اردیبهشت ماه امسال توسط ترامپ به بخش مهمی از تحقیقات استیضاح تبدیل شده است.

تصویب قطعنامه برای رسمی شدن تحقیقات استیضاح ترامپ با آنکه گامی مهم در روند افشاگری ها علیه او به شمار می رود بعید است به استیضاح و برکناری او منجر گردد. در رأی گیری هفته گذشته در مجلس نمایندگان هیچ نماینده جمهوری خواه به قطعنامه رسمی کردن تحقیقات استیضاح علیه ترامپ رأی موافق نداد.

در صورتی که قانونگذاران دموکرات تصمیم به کلید زدن بند های استیضاح علیه ترامپ بگیرند باید ابتدا در مجلس نمایندگان به آن رأی بدهند و در مرحله بعد، مجلس سنا هم باید درباره استیضاح ترامپ رأی بدهند.

حتی اگر مجلس نمایندگان که اکثریت کرسی های آن در اختیار نمایندگان دموکرات است با استیضاح ترامپ موافقت کند، مجلس سنا که اکثریت آن در دست جمهوری خواستار است احتمالاً ترامپ را تبرئه خواهد نمود.

  • طراحی ویلا

    طراحی ویلا | برای طراحی ویلای دوپلکس مدرن و یا ویلایی کلاسیک با ما همراه باشید.

  • قطار اروپا

    رزرو قطار اروپا | در سیستم رزرو قطارهای اروپا ما با بهترین و ارزانترین قیمت بلیط تهیه کنید.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "شروع نخستین جلسات علنی استماع برای تحقیقات استیضاح ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع نخستین جلسات علنی استماع برای تحقیقات استیضاح ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید