آمریکا، آنز را به عنوان رئیس جمهور بولیوی به رسمیت شناخت

به گزارش وبلاگ هوانورد، بعد از اقدام جنینه آنز قانونگذار مخالف دولت سابق بولیوی در اعلام خود به عنوان جانشین اوو مورالس، دستیار وزیر خارجه آمریکا اعلام نمود، واشنگتن آنز را به عنوان رئیس جمهور موقت بولیوی به رسمیت می شناسد.

آمریکا، آنز را به عنوان رئیس جمهور بولیوی به رسمیت شناخت

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ هوانورد، در حالی که اوو مورالس تحولات جاری در بولیوی را جنایت بارترین کودتای دنیا خوانده است، دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور نیمکره غربی (آمریکای لاتین) ضمن حمایت از اقدام جنینه آنز معاون دوم مجلس سنای بولیوی و قانونگذار مخالف مورالس در اعلام خودش به عنوان رئیس جمهور خاطرنشان کرد، واشنگتن آنز را رئیس جمهور موقت بولیوی می شناسد.

مایکل جی کوزاک دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور نیمکره غربی در پیامی توئیتری نوشت: آنز رئیس موقت سنا (در بولیوی) طبق قانون اساسی بولیوی، مسئولیت های ریاست جمهوری این کشور را برعهده گرفته است. ما آماده همکاری با او و دیگر مقام های غیرنظامی بولیوی هستیم تا آنها طبق قانون اساسی بولیوی، هر چه زودتر انتخابات آزاد و منصفانه را در کشور ترتیب دهند.

مایکل جی کوزاک دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور نیمکره غربی

آمریکا در شرایطی آنز را به عنوان رئیس جمهور موقت بولیوی به رسمیت شناخته که پیش از این نیز این کشور در اقدامی غیرقانونی و مداخله جویانه درباره ونزوئلا، خوان گوایدو رئیس جمهور خودخوانده را به عنوان رئیس جمهور قانونی ونزوئلا به رسمیت شناخته بود.

حمایت دستیار مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا از اقدام جنینه آنز در شرایطی اجرا شده که اوو مورالس به شدت از اقدام این سناتور دست راستی و مخالف دولت سابق بولیوی انتقاد نموده و تحولات جاری کشورش را خیانت بارترین و وحشتناک ترین کودتا در تاریخ خوانده است.

مورالس که به مکزیک پناهنده شده است، اضافه کرد: سناتور دست راستی افراطی و وابسته به کودتاچیان، بدون به حد نصاب رسیدن قانونگذاران در مجلس و در جمع حامیانش و با یاری نیروهای مسلح و پلیس که مردم را سرکوب می نمایند، خودش را رئیس سنا و سپس رئیس جمهور موقت خواند (جزئیات بیشتر).

م

  • طراحی ویلا

    طراحی ویلا | برای طراحی ویلای دوپلکس مدرن و یا ویلایی کلاسیک با ما همراه باشید.

  • قطار اروپا

    رزرو قطار اروپا | در سیستم رزرو قطارهای اروپا ما با بهترین و ارزانترین قیمت بلیط تهیه کنید.

منبع: خبرگزاری فارس

به "آمریکا، آنز را به عنوان رئیس جمهور بولیوی به رسمیت شناخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا، آنز را به عنوان رئیس جمهور بولیوی به رسمیت شناخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید