انتقال اطلاعات میان دو آیفون از طریق لیزر و حسگر

به گزارش وبلاگ هوانورد به نقل از دیلی میل، اپل در سال 2008 میلادی قابلیت ایردراپ را به سیستم های عامل خود اضافه نمود. کاربران آیفون با یاری این قابلیت می توانند تصاویر، اسناد، ویدئو و اطلاعات دیگر را بین خود به شیوه ای ساده به اشتراک بگذارند.

انتقال اطلاعات میان دو آیفون از طریق لیزر و حسگر

اکنون این شرکت حق انتشار اختراع یک فناوری جدید ثبت نموده که به کاربران آیفون اجازه می دهد حتی به شیوه ای ساده تر اطلاعات را میان خود به اشتراک بگذارند.

در این حق انتشار حسگرها یا لیزرهایی شرح داده شده که در دستگاه ها نصب می گردد و با استفاده از پروتکلی مخصوص به آنها یاری می نماید یکدیگر را شناسایی و باهم متصل شوند.

این حق انتشار در 30 می 2018 میلادی ثبت شده و در آن یک سیستم ارتباط نوری فضای آزاد (free-space optical communication system) شرح داده شده که به طور بی سیم اطلاعات را منتقل و دریافت می نماید.

در این حق انتشار اختراع اشاره شده دستگاه ها از جمله آیفون و آیپد باید به سمت یکدیگر قرار داشته باشند تا انتقال اطلاعات انجام گردد.

در شرحات آن آمده است: استفاده از دستگاه های الکترونیکی قابل حمل ابزارهایی مانند تلفن های هوشمند، تبلت و گجت های پوشیدنی به بخشی غیر قابل حذف از زندگی مدرن تبدیل شده اند. پیش بینی می گردد در چنین فضایی ارتباط دستگاه به دستگاه به فعالیت سریع و ساده و البته نامحسوس تبدیل گردد.

در این روش نیز مانند ایردراپ نام کاربر دریافت نماینده فایل یا اطلاعات روی نمایشگر فرد ظاهر می گردد. این فناوری با ارائه آیکونی به کاربران آیفون نشان می دهد که دستگاه هایشان به یکدیگر متصل است و می توانند فرایند انتقال اطلاعات را شروع نمایند.

  • طراحی ویلا

    طراحی ویلا | برای طراحی ویلای دوپلکس مدرن و یا ویلایی کلاسیک با ما همراه باشید.

  • قطار اروپا

    رزرو قطار اروپا | در سیستم رزرو قطارهای اروپا آوای بورالان با بهترین و ارزانترین قیمت بلیط تهیه کنید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "انتقال اطلاعات میان دو آیفون از طریق لیزر و حسگر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقال اطلاعات میان دو آیفون از طریق لیزر و حسگر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید