تاکید الکاظمی بر برگزاری انتخابات عراق در موعد مقرر

به گزارش وبلاگ هوانورد، خبرنگاران : نخست وزیر عراق تاکید کرد که انتخابات زودهنگام این کشور در موعد مقرر آن (16 خرداد 1400 شمسی) برگزار خواهد شد.

تاکید الکاظمی بر برگزاری انتخابات عراق در موعد مقرر

به گزارش وبلاگ هوانورد به نقل از فارس، نخست وزیر عراق روز یکشنبه بر تعهد دولت خود به برگزاری انتخابات در موعد مقرر ششم ژوئن 2021 (شانزدهم خرداد ماه 1400 شمسی) تاکید کرد.

بر اساس گزارش پایگاه خبری موازین نیوز، مصطفی الکاظمی در دیدار خود با اعضای کمیسیون عالی مستقل انتخابات گفت: دولت عراق بر پایبندی خود به برگزاری انتخابات در موعد مقرر ششم ژوئن 2021 تاکید می کند.

وی افزود: انتخابات زودهنگام وظیفه دولت عراق و خواسته مردم و انقلاب اکتبر است. ما به همه وزارتخانه ها و نهادهای دولتی دستور دادیم که موانع و رویه های اداری پیش روی کمیسیون انتخابات را بر طرف کنند.

نخست وزیر عراق خطاب به اعضای کمیسون انتخابات عراق گفت: آنچه را برای برگزاری انتخابات در موعد مقررخود لازم دارید، همین الان بخواهید تا در اسرع وقت در نشست هیئت دولت مطرح شود و همه خواسته های شما برای برگزاری این ماموریت تاریخی دولت تایید شود.

پس از تظاهرات و اعتراضات مردمی در عراق و به وجود آمدن بحران سیاسی در این کشور، مجلس عراق به منظور آرام کردن معترضان، وعده ارائه قوانین جدید انتخابات و برگزاری انتخابات زودهنگام را داد.

مصطفی الکاظمی هم بعد از چند ماه از انتخابش به عنوان نخست وزیر جدید این کشور یازدهم مرداد پیش، موعد انتخابات زودهنگام را (16 خرداد 1400) اعلام کرد.

مجلس عراق پیوست قانون انتخابات جدید در خصوص چگونگی تقسیم حوزه های انتخابیه در درون استانهای این کشور را به استثنای دو استان کرکوک و نینوا تصویب کرد.

رئیس جمهور عراق هم پانزدهم آبان ماه جاری قانون انتخابات مصوب مجلس این کشور را تایید کرد تا این قانون آماده اجرا شود.

منبع: اقتصادنیوز

به "تاکید الکاظمی بر برگزاری انتخابات عراق در موعد مقرر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید الکاظمی بر برگزاری انتخابات عراق در موعد مقرر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید