تزریق واکسن آنفلوآنزا برای کووید19 ایمنی ایجاد نمی کند

به گزارش وبلاگ هوانورد، ایسنا/ رییس اداره مراقبت بیماری های واگیر وزارت بهداشت گفت: واکسن آنفلوآنزا به هیچ عنوان برای بیماری کووید19 ایمنی ایجاد نمی کند اما با شروع فصل سرد سال در پاییز که احتمال همزمانی آنفلوآنزا و کووید19 وجود دارد حتما باید واکسن آنفلوآنزا برای گروه های هدف و پرخطر تزریق شود.

تزریق واکسن آنفلوآنزا برای کووید19 ایمنی ایجاد نمی کند

دکتر حسین عرفانی گفت: واکسن آنفلوآنزا، واکسنی خوب، بدون ضرر و موثر برای بیماری آنفلوآنزا است اما برای سرماخوردگی و بیماری کووید19 کاربرد و اثری ندارد.

وی اعلام نمود: علائم اصلی بیماری کووید 19، علائم تنفسی است و ممکن است در سیستم گوارشی بدن از جمله کلیوی و ادراری نیز علائمی وجود داشته باشد اما برخی علائم عمومی مانند تب، سردرد، احساس ضعف، خستگی و کوفتگی نیز ممکن است در بیماران وجود داشته باشد.

پرهیز از تماس با بیماران کووید19

رییس اداره مراقبت بیماری های واگیر وزارت بهداشت افزود: توصیه اکید ما پرهیز از تماس با بیماران کووید19 است اما اگر تماسی با این بیماران داشته باشیم، باید حتما به مدت دو هفته جداسازی از سایرین را مورد نظر داشته باشیم و اگر به علائم مشکوکی برخورد کردیم، از سامانه های 190 و 4030 مشاوره تلفنی بگیریم و در صورت نیاز، به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه کنیم.

دکتر عرفانی تاکید کرد: رعایت فاصله گذاری اجتماعی و فیزیکی یکی از بهترین راه های پیشگیری از ابتلا به کووید19 است. باید همچنان در خانه بمانیم و فقط در مواقع ضروری یعنی برای کار و شغل و همچنین خریدهای مایحتاج ضروری از منزل خارج شویم و در این موارد نیز باید فاصله فیزیکی و بهداشت دست و تنفس رعایت شود تا انتقال بیماری به حداقل برسد.

وی یادآور شد: حتما باید به غربالگری کرونا توجه ویژه ای داشته باشیم تا بیماران در مراحل اولیه بیماری، تشخیص داده شوند. شناسایی بیماران در مراحل اولیه چندین مزیت دارد؛ یکی اینکه احتمال سرایت ویروس به دیگران، کاهش می یابد. دیگر اینکه احتمال تغییر شرایط بیماران به شدید و بدحال و در نهایت مرگ و میر کاهش پیدا می کند بنابراین باید بیماران را در مراحل اولیه شناسایی کنیم تا باعث انتقال ویروس به سایرین نشوند.

منبع: همگردی

به "تزریق واکسن آنفلوآنزا برای کووید19 ایمنی ایجاد نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تزریق واکسن آنفلوآنزا برای کووید19 ایمنی ایجاد نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید