حراج مو های شخصی، شغلی به اصطلاح لاکچری!

به گزارش وبلاگ هوانورد، بر خلاف تصور بخش قابل توجهی از عموم جامعه که گمان می نمایند زلف های بلند لزوما با هدف مدلینگ یا زیبایی آراسته می شوند در این میان چه بسیار افرادی هستند که هدفشان از بلند کردن مو، فروش و عرضه آن در بازار آرایشگاه های زنانه است.

حراج مو های شخصی، شغلی به اصطلاح لاکچری!

به گزارش گروه رسانه های وبلاگ هوانورد، با ظهور و بروز تحولات اجتماعی، شاهد عرض اندام بازار های نو ظهوری نیز هستیم که در سایه آن عده بسیاری برای خویش کسب درآمد می نمایند .

در این میان، بازار مو و گیس های بریده از نمونه این تجارت ها به شمار می رود که حتی چندی پیش خبر واردات 28 تن کلاه گیس، ریش و مژه مصنوعی با ارز 4200 تومانی شوکی را به بازار وارد کرد .

به واقع اگر در گذشته ای نه چندان دور گلاه گیس کالای برجسته این بازار به شمار می رفت با نیم نگاهی به آگهی های منتشر شده در فضای مجازی این واقعیت محرز می شود که مو های مصنوعی کم کم به حاشیه می روند و مو های طبیعی جایگزین آن می شوند، فارغ از تبلیغاتی که برای کاشت مو و استفاده از فلان دارو برای برطرف طاسی دیده و شنیده می شود، هم اکنون کم نیستند افراد و گروه هایی که مو های خویش را بلند می نمایند و پس از مدتی آن را برای متقاضیان و خریداران مو های طبیعی به فروش می رسانند .

بازاری که نرخ گذاری در آن مشخص و مُعَیَن نیست

بعضی از بازار ها نرخ ندارد و به تعبیر فعالان آن قیمت ها بر اساس طالبان و متقاضیان آن محصول نرخ گذاری می شود که بازار مو نمونه ای شاخص و برجسته از این عرصه به شمار می رود به واقع در این بازار مشخص نیست قیمت مو در هر سانتی متر به چه قیمتی نرخ گذاری می شود و در این میان بعضی حتی بصورت وزنی و کیلویی به خرید مو مبادرت می ورزند .

جالب اینجاست که حتی آگهی دهندگان و فعالان این بازار نیز از ارائه قیمتی مشخص اجتناب می نمایند .

پریسا یکی از بانوان یا شاید دخترانی است که مو های خود را برای فروش در فضای مجازی (به اصطلاح خویش) به حراج گذاشته است .

وی پس از طرح این سئوال که نرخ موهایش به چه قیمت فروخته می شود؟ می گوید: شما قیمت پیشنهادی خود را مطرح بفرمایید و در نهایت بنده پس از سبک و سنگین کردن نرخ های پیشنهادی به یکی از قیمت ها پاسخ مثبت خواهم داد .

به واقع هدف وی این است که بالاترین نرخ پیشنهادی را انتخاب و مو های خود را به قیمت دلخواه به فروش برساند تا به حداکثر سود ممکن دست یابد .

البته وی معتقد است برای بلند نگه داشتن مو های خود سختی ها و هزینه هایی را متحمل شده، زیرا نگهداری موی بلند و حفظ آن نیز به نوبه خود مستلزم مرارت ها و سختی هایی است و خرید شامپو های خاص و تقویت نماینده های مو و کوشش برای جلوگیری از ابتلا به موخوره به عنوان یکی از شروط لازم در کیفیت بالای مو از نمونه های آن به شمار می رود .

در این بازار، بعضی از مراکز (موسوم به آرایشگاه های زنانه) خریدار مو هستند که به زعم بعضی از آن ها پر حجم ترین مو نهایتا 250 گرم است .

مسئول این آرایشگاه که علاقه ای به رسانه ای شدن نام خویش ندارد در می گوید عدم رنگ شدن مو، پر پشت بودن آن، مبتلا نبودن به موخوره، نوع حالت مو و مواردی از این دست در زمره مولفه هایی است که کیفیت مو و به تبع آن نرخ گذاری بر روی آن را مشخص می نماید و با اوصاف اشاره شده اصلی ترین شاخص برای نرخ گذاری بر روی مو بر مبنا و اساس طول مو انجام می پذیرد، زیرا از حیث وزنی، نمی توان نرخ منصفانه ای را برای مو مشخص کرد .

وی با اشاره معیار و شاخص قیمت ها بر اساس طول مو می گوید: نمی توان به نرخ مشخص و مشخصی اشاره نمود، زیرا مولفه های بسیار دیگری نیز وجود دارد که برحسب آن نرخ مو احصاء می شود در نتیجه آنچه که در این خصوص حائز اهمیت است به مولفه های کِیفی مو باز می شود، اما در کلیت امر قیمت ها از 300 هزار تومان کلید می خورد و فردی که مبادرت به فروش مو می نماید می باید حداقل 70 سانتیمتر مو داشته باشد تا 50 سانتیمتر از آن را به فروش برساند .

بازار داغ مو های وارداتی از ایتالیا و هند تا اندونزی و چین

جالب اینجاست که اپیدمی واردات در بازار خرید و فروش موی طبیعی نیز تسری پیدا نموده و کم نیستند مو های طبیعی که از مبداء کشور هایی همچون چین، اندونزی، هند، ایتالیا و... به مقصد کشور های خریدار همچون ایران سوق پیدا می نمایند .

آنچنان که فعالان عرصه آرایشگاه های زنانه عنوان می نمایند کشور ایتالیا یکی از بزرگ ترین عرضه نمایندگان مو های طبیعی در دنیا به شمار می رود .

البته کشور مذکور عمدتا با خرید مو و دسته بندی آن، به تجارت مذکور مبادرت می ورزد و حتی خریداران و دلالان ایتالیایی با حضور میدانی در کشور های مختلف و مناطق فقیر نشین به خرید مو اقدام می نمایند .

نرخ ها و قیمت گذاری های مو در بازار ایران نیز از 500 هزار تومان شروع می شود و آنچنان که مطرح شد مو های معمولی حداقل 300 هزار تومان نرخ گذاری می شوند و کم نیستند مراجعه نمایندگانی که مو های کوتاه خویش را در آرایشگاه های زنانه رها می نمایند غافل از اینکه این مو ها به محصولاتی برای فروش از سوی مدیران بعضی آرایشگاه ها تبدیل می شوند .

البته نباید این نکته را نادیده انگاشت که برای فروش مو، سایز و اندازه مو حداقل می باید تا کمر باشد تا به واقع بتوان بر روی مو های کوتاه شده مشتری برای عرضه و فروش مانور داد در غیر اینصورت با مو های 10 ، 15 ، 20 یا حتی 25 سانتیمتری نمی توان به کسب و کار خاصی مبادرت ورزید .

در بازار خرید و فروش مو در کشور ایران، با رقم هایی بالغ بر 5 تا 6 میلیون تومان نیز روبرو می شویم که از آن ها تحت عنوان اکستنشن یاد می شود و این اکستنشن ها نیز از حجم های متفاوتی برخوردار هستند .

به هر ترتیب با ظهور و بروز تحولات اجتماعی، بازار هایی نیز به رونق می افتند که انسان را به تعجب وا می دارند .

شاید در مقطعی هزینه کرد برای کاشت مو و یا خرید کلاه گیس چندان تعجب آور و تامل برانگیز محسوب نمی شد، اما اینکه تحولات به شکل و نحوی پیش رود که حتی برای موی طبیعی انسان مشتری پیدا شود و فراتر از آن بعضی به حفظ و بلند کردن آن برای فروش مبادرت ورزند از موارد تعجب آوری است که هم اکنون شاهد آن هستیم و این به معنای کوشش حداکثری برای تبدیل داشته ها به نقدینگی است، روند و روالی که بعید نیست در آینده در اشکال و انحای دیگر نیز ظهور و بروز پیدا کند .

منبع:باشگاه وبلاگ هوانورد

،

  • طراحی ویلا

    طراحی ویلا | برای طراحی ویلای دوپلکس مدرن و یا ویلایی کلاسیک با ما همراه باشید.

  • قطار اروپا

    رزرو قطار اروپا | در سیستم رزرو قطارهای اروپا ما با بهترین و ارزانترین قیمت بلیط تهیه کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "حراج مو های شخصی، شغلی به اصطلاح لاکچری!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حراج مو های شخصی، شغلی به اصطلاح لاکچری!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید