صادرات برنج خوزستان به عراق ممکن نیست

به گزارش وبلاگ هوانورد، رئیس انجمن برنج خوزستان گفت: صادرات برنج به کشور عراق عملی نیست زیرا در کشور عراق برنج کاری به میزان برنج کاری در کشور ما بوده و مجوز این صادرات نیز از سوی عراق صادر نشده است.

صادرات برنج خوزستان به عراق ممکن نیست

به گزارش وبلاگ هوانورد، محمد سواری رئیس انجمن برنج استان خوزستان امشب در گفت وگو با خبرنگار فارس در اهواز اظهار کرد: صادرات برنج خوزستان از جانب دولت آزاد اعلام شده است ولی باید گفت کشور عراق مجوز این صادرات را صادر نکرده است.

وی اضافه نمود: صادرات برنج به کشور عراق عملی نیست زیرا بر فرض صدور مجوز از جانب کشور عراق، فراوری این محصول به همان اندازه فراوری در کشور ما است.

سواری ادامه داد: باید دانست که در حال حاضر به علت عدم وجود امکانات کافی برای کشاورزان، امکان نگهداری جنس تر وجود ندارد و کشاورزان پس از برداشت محصول باید سریعا اقدام به صادر کردن محصول نمایند و جالب این جاست که کشور عراق جنس تر، یعنی آن محصولی که مستقیم از شالیزار برداشت شده است را خریداری نمی کند.

وی مطرح نمود: تنها راه نجات حاصل زحمات کشاورزان آن است که دولت به صورت توافقی محصول را از کشاورز یا برنج کوبی ها خریداری کند و سپس قیمت آن را تعدیل نماید تا قیمت شلتوک متحمل اثرات منفی نگردد.

رئیس انجمن برنج استان خوزستان توضیح داد: اگر بنا به خرید محصول شالیزارهای خوزستان از جانب کشور عراق بود، همان گونه که عده ای این مسئله را در فضای مجازی تبلیغ می نمایند، حداقل می بایست یک تاجر هم از جانب عراق به منظور خرید محصول ما می آمد و پیگیر می شد و متاسفانه باید گفت تا الآن این مسئله مشاهده نشده است.

  • طراحی ویلا

    طراحی ویلا | برای طراحی ویلای دوپلکس مدرن و یا ویلایی کلاسیک با ما همراه باشید.

  • قطار اروپا

    رزرو قطار اروپا | در سیستم رزرو قطارهای اروپا آوای بورالان با بهترین و ارزانترین قیمت بلیط تهیه کنید.

منبع: اقتصادنیوز

به "صادرات برنج خوزستان به عراق ممکن نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادرات برنج خوزستان به عراق ممکن نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید