عدم ارائه اطلاعات تراکنش بانکی فعالان مالی جرم محسوب می گردد

به گزارش وبلاگ هوانورد، خبرنگاران: معاون حقوقی سازمان امور مالیاتی گفت: درباره ارائه اطلاعات تراکنش بانکی فعالان مالی، مکاتبات زیادی صورت گرفته و اخیرا مدیران بانک ها با رئیس کل سازمان مالیات وارد مذاکره شدند تا اطلاعات دقیق به صورت وب سرویس برای سازمان امور مالیاتی در دسترس باشد.

عدم ارائه اطلاعات تراکنش بانکی فعالان مالی جرم محسوب می گردد

به گزارش وبلاگ هوانورد به نقل از ایلنا، محمود علیزاده با اشاره به ضرورت ارائه اطلاعات تراکنش های بانکی فعالان مالی به سازمان امور مالیاتی گفت: بانک مرکزی باید این اطلاعات را به وسیله بانک ها جمع آوری و به سازمان امور مالیاتی ارائه دهد. از این رو قرار بر این شده که اتصال وب سرویس برقرار گردد و اطلاعات بر خط در اختیار نهادهای مرتبط قرار بگیرد.

وی اضافه نمود: درباره ارائه اطلاعات تراکنش بانکی فعالان مالی، مکاتبات زیادی اجرا شده و اخیرا مدیران بانک ها با رئیس کل سازمان مالیات وارد مذاکره شدند تا اطلاعات دقیق به صورت وب سرویس برای سازمان امور مالیاتی در دسترس باشد.

معاون سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه تمام اطلاعات فعالان مالی برای تهیه پروفایل های مالی در سازمان امور مالیاتی باید در دسترس باشد، گفت: در غیر این صورت کسانی که نسبت به عدم ارائه اطلاعات اقدام نمایند متخلف محسوب می گردد و علیرغم اینکه متحمل پرداخت ضرر و زیان مربوطه خواهند شد بلکه مرتکب به جرم شده اند و مورد پیگرد قانونی قرار می گیرند.

علیزاده ادامه داد: حداقل یک سال است که به دنبال اتصال بر خط هستیم اما تا به امروز این امر محقق نشده است و تمام دستگاه ها دو هفته فرصت دارند که نسبت به ارائه این اطلاعات اقدام نمایند و کسانی که با سازمان امور مالیاتی همکاری نداشته باشند به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

وی همچنین درباره استفاده مشاغل از کارتخوان برای انتقال اطلاعات درآمدی به سازمان امور مالیاتی گفت: به موجب قانون، در ابتدای سال 98 به 15 گروه و رشته شغلی فراخوان داده شد که به وسیله استفاده از پایانه های فروشگاهی و کارتخوان ها، اطلاعات خود را به سازمان امور مالیاتی انتقال دهند اما تا به امروز از بین این 15 گروه شغلی، مشاغل زیادی استقبال نکردند.

منبع: اقتصادنیوز

به "عدم ارائه اطلاعات تراکنش بانکی فعالان مالی جرم محسوب می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عدم ارائه اطلاعات تراکنش بانکی فعالان مالی جرم محسوب می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید