فرهنگ اقوام ایرانی قابلیت جهانی شدن دارد

به گزارش وبلاگ هوانورد، خبرنگاران/گیلان معاون توسعه مدیریت استانداری گیلان گفت: اقلیم چهار فصل کشور به همراه فرهنگ و خرده فرهنگ اقوام ایرانی در ایام مختلف، قابلیت جهانی شدن را دارد.

فرهنگ اقوام ایرانی قابلیت جهانی شدن دارد

کیمیا تنهایی در اختتامیه هفته ترویج علم و تجلیل از برگزیدگان و نخبگان گیلان پژوه، اظهار کرد: رویکرد تدریجی شناخت ایران زمین با موضوع آب، هوا و فرهنگ موضوع هفته ترویج علم در سالجاری انتخاب شده است.

وی اشاعه تفکر علمی در جامعه، هماهنگی میان نهادهای مروج علم، آموزش مروجان علم و مرور تجربیات ترویجی و کاربردی افراد فعال در این حوزه را از اهداف برگزاری هفته ترویج علم خواند و گفت: ساده سازی مفاهیم علمی و جاری سازی رویکرد و تفکر آن در ابعاد مختلف امری مهم است که باید مورد توجه قرار گیرد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری گیلان با بیان اینکه شناخت محیط پیرامون و ظرفیت های موجود باید به پویش علمی در همه سطوح تبدیل گردد، توضیح داد: اقلیم چهار فصل کشور به همراه فرهنگ و خرده فرهنگ اقوام ایرانی در ایام مختلف، قابلیت جهانی شدن را دارد.

تنهایی اظهار داشت: ترویج علم احتیاج به مشارکت و یاری همه دستگاه های اجرایی کشور دارد تا مردم بتوانند مزایا و دستاوردهای حاصل از ترویج علم را به صورت محسوس در زندگی خود لمس نمایند.

وی با تاکید بر ضرورت بیان مطالب علمی و کارآمد برای عموم، خواهان بومی سازی ابزار آموزش دانش برای تسهیل در این امر شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری گیلان تقویت باور و اعتقاد عمومی به همگانی کردن علم را ضروری خواند و افزود: در تحقق این امر مهم باید از تجربه های کشورهای پیروز استفاده بهینه کرد.

  • طراحی ویلا

    طراحی ویلا | برای طراحی ویلای دوپلکس مدرن و یا ویلایی کلاسیک با ما همراه باشید.

  • قطار اروپا

    رزرو قطار اروپا | در سیستم رزرو قطارهای اروپا ما با بهترین و ارزانترین قیمت بلیط تهیه کنید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "فرهنگ اقوام ایرانی قابلیت جهانی شدن دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرهنگ اقوام ایرانی قابلیت جهانی شدن دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید