لزوم آنالیز علمی ساماندهی و معین تکلیف حریم رودخانه ها

به گزارش وبلاگ هوانورد، معاون هماهنگی امور مالی و توسعه منابع استاندار کردستان گفت: ساماندهی و معین تکلیف حریم رودخانه ها باید علمی تر آنالیز گردد.

لزوم آنالیز علمی ساماندهی و معین تکلیف حریم رودخانه ها

به گزارش گروه استان های خبرگزاری وبلاگ هوانورد از استانداری کردستان، خالد جعفری در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی درباره آنالیز مسائل و مسائل کشاورزان و بهره برداران حاشیه رودخانه های گاورود و قشلاق در ارتباط با نحوه مشخص حدِ حریم و بستر رودخانه اظهار کرد: با توجه به وقوع سیل در سال های گذشته، باید ساماندهی و مشخص تکلیف حریم رودخانه ها و پایاب سدها، علمی تر آنالیز گردد.

وی اضافه نمود: شاید یکی از دلایل طرح این موضوع به عنوان مشکل این است که در کردستان به دلایل توپوگرافی از قدیم الایام بیشترین زمین های کشت آبی در کنار رودخانه ها قرار داشته است؛ اما باید توجه داشت که امروز با پیشرفت و توسعه مکانیزاسیون، زمین های در ارتفاع بالاتر را هم می توان به صورت آبی کشت کرد.

معاون هماهنگی امور مالی و توسعه منابع استاندار کردستان تأکید کرد: باید دیدگاه خود را درباره پایاب سدها تغییر دهیم و از مطالعات اجرا شده بهره بگیریم و بهره برداران را هم دخیل کنیم.

جعفری با یادآوری اینکه برطرف این گونه اختلافات در قوانین و آیین نامه ها پیش بینی شده است، افزود: قانون دست ما را باز گذاشته است؛ ولی کسی نمی تواند برخلاف قانون عمل کند، باید دیدگاه ها و تفاسیر را درست ببینیم.

وی با تأکید بر لزوم تشکیل کارگروهی متشکل از دستگاه های ذی ربط به منظور برطرف اختلافات و ساماندهی اراضی حریم رودخانه های گاورود و قشلاق، توضیح داد: باید اعتبارات لازم برای ساماندهی و لایروبی این رودخانه ها را نیز تأمین کنیم.

4121/4062/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "لزوم آنالیز علمی ساماندهی و معین تکلیف حریم رودخانه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم آنالیز علمی ساماندهی و معین تکلیف حریم رودخانه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید