مرغ، برنج و لوازم خانگی در اولویت بازرسی، بازرسی شکایت محور است

به گزارش وبلاگ هوانورد، خبرنگاران: معاون بازرسی سازمان حمایت از تمرکز بر کنترل قیمت کالای های اساسی و اولویت دار اطلاع داد.

مرغ، برنج و لوازم خانگی در اولویت بازرسی، بازرسی شکایت محور است

به گزارش وبلاگ هوانورد به نقل از تسنیم، سیدجواد احمدی با بیان اینکه 2 هزار و 400 بازرس برای 4 میلیون واحد صنفی استفاده شده است، از کمبود بازرس گفت و اضافه کرد: به دلیل کمبود بازرس مجبور به تمرکز بر روی کالا های اساسی و موضوعات شکایت محور هستیم.

احمدی از بازرسی روزانه بر همه کالا ها و خدمات در سطح کشور گفت و اضافه کرد: اولویت سازمان حمایت در بازرسی و کنترل بر کالا های اساسی است. چنانچه تعادل اینگونه کالا ها مانند گوشت و مرغ تغییر کند بازرسی و کنترل بیشتری خواهد شد.

معاون بازرسی سازمان حمایت اضافه کرد: در این هفته کنترل و بازرسی قیمت مرغ و تخم مرغ، برنج، لوازم خانگی و در بین مصالح ساختمانی سیمان در اولویت هستند. این اولویت ها ممکن است در روز ها و هفته بعد تغییر کند.

وی اخفا و امتناع از فروش و عرضه کالا را بارزترین تخلفات بازار مطرح نمود و گفت: همه مواردی که تخلف محسوب می گردد مد نظر بازرسان و تعزیرات بوده و طبق قانون با متخلفان برخورد می گردد.

معاون بازرسی سازمان حمایت از افزایش 45 درصدی گشت تعزیرات گفت و اضافه کرد: در سه ماهه نخست سال 35 هزار و 159 گشت مشترک اجرا شده است که در صحنه درباره تخلفات اجرا شده حکم صادر شده است. بازرسی شکایت محور است و تا شکایتی صورت نگیرد تعزیرات و بازرسان برخورد نکردند.

احمدی اضافه کرد: 5.5 درصد از بازرسی ها منجر به برخورد و اجرای حکم می گردد و در 95 درصد تخلفی مشاهده نشده است. امتناع از فروش مرغ و اشکال در تامین کالا در بازار بر عهده وزارت جهاد کشاورزی است. قیمت میانگین مرغ امروز (شنبه) در تهران 17 هزار و 500 تومان بوده است.

مهدی یوسف خانی رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی هم به قیمت مصوب 15 هزار و 750 تومان مرغ اشاره نمود و مشکل اصلی را عرضه نشدن مرغ با قیمت 10 هزار تومان به کشتارگاه است.

احمد مقدسی رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی گاوداران کشور هم سیاست های قیمت گذاری بر قیمت بازار را بی تاثیر خواند و گفت: این بازار است که قیمت را تنظیم می نماید. واردات گوشت در سال گذشته باعث ورشکستگی فراوری کننده گوشت قرمز شده است.

منبع: اقتصادنیوز

به "مرغ، برنج و لوازم خانگی در اولویت بازرسی، بازرسی شکایت محور است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرغ، برنج و لوازم خانگی در اولویت بازرسی، بازرسی شکایت محور است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید