میانگین کار مفید کارمندان در کشور 15 ساعت در هفته است

به گزارش وبلاگ هوانورد، مدیرعامل شرکت خدمات اداری شهر با بیان اینکه باید توجه ویژه ای را به موضوع بهره وری در مدیریت شهری داشته باشیم گفت: براساس پژوهش های اجرا شده میانگین ساعت کار مفید کارمندان در هفته 15 ساعت اعلام شده است.

میانگین کار مفید کارمندان در کشور 15 ساعت در هفته است

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ هوانورد، مصطفی قاضی زاده هاشمی مدیرعامل شرکت خدمات اداری شهر با اشاره به برگزاری نخستین همایش ملی بهره وری در مدیریت شهری و دستاورد های آن اظهار کرد: بی تردید یکی از اهداف و وظایف مهم ما ارتقای سطح کیفی خدمات ارائه شده به شهروندان است، لذا با همکاری های همچون سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، سازمان ملی بهره وری و سایر نهاد هایی که در حوزه بهره وری در مدیریت شهری نقش دارند نخستین همایش ملی بهره وری را برگزار کردیم.

وی با بیان اینکه سازمان شهرداری ها و دهیار های کشور متولی مدیریت شهری در کشور است، گفت: این سازمان می تواند نقش مؤثری در تحقق بهره وری در مدیریت شهری داشته باشد و برای ایجاد این گفتمان ملی و توجه مدیران شهری به حوزه بهره وری این همایش برگزار گشت که در این همایش نشست ها و پنل های تخصصی نیز برگزار گشت.

مدیرعامل شرکت خدمات اداری شهر ادامه داد: اقدامات برگزاری این همایش از بهمن ماه سال گذشته آغاز شد و 85 نفر نیرو به صورت مستقیم و غیرمستقیم برای برگزاری این همایش تلاش کردند که در ادامه بیش از 20 هزار نفر ساعت برای برگزاری همایش کار انجام گرفت و خوشبختانه استقبال بسیار خوبی از این همایش صورت گرفت به طوری که شاهد حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی، شهرداران کلانشهرها، کارشناسان و اساتید و اعضای شورای شهر و روستا ها در این همایش بودیم.

قاضی زاده هاشمی اضافه نمود: در این همایش بیش از 100 مقاله و اثر به دبیرخانه ارسال شد که بیشترین مقالات به ترتیب به شهر های تهران، اصفهان و شیراز اختصاص داشت. همچنین نمایشگاهی نیز در مجاورت برگزاری این همایش برگزار گشت تا شهر های مختلف بتوانند مهمترین دستاورد های خود را در معرض دید عموم قرار بدهند.

وی همچنین به پیشنهاد عارف نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی مبنی بر تشکیل دبیرخانه دائمی همایش بهره وری در مدیریت شهری اشاره کرد و گفت: دبیرخانه همایش در شرکت خدمات اداری شهر کار خود را آغاز کرد و با توجه به ارائه این پیشنهاد و لزوم توجه به بهره وری در مدیریت شهری این آمادگی وجود دارد که با هماهنگی دستگاه های ذیربط این اقدام توسط شرکت خدمات اداری شهر تحقق یابد.

مدیرعامل شرکت خدمات اداری شهری اضافه نمود: در انتها برگزاری نخستین همایش ملی بهره وری در مدیریت شهری نیز بیانیه ای قرائت شد که از موارد این بیانیه می توان به هوشمندسازی خدمات شهری و افزایش کالایی آنها، رویکرد اجتمعی و لزوم مشارکت شهروندان، مدیریت یکچارچه شهر و نقش آن در افزایش بهره وری، نظام بودجه ریزی شهرداری ها و نقش آن ها در افزایش سرعت خدمات رسانی بهشهروندان و همچنین اصلاح آئین نامه اداری استخدامی شهرداری ها اشاره کرد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه میانگین ساعت کار مفید برای کارمندان در هفته 15 ساعت عنوان شده است، گفت: این پژوهشی است که اجرا شده است به طوری که این مسئله چالش های پیش رو در حوزه بهره وری کشور را نشان می دهد و البته آلودگی هوا که امروز کلانشهر های ما گرفتار آن شدند سمبل کمبود و عدم توجه به بهره وری در بخش های مختلف کشور است.

قاضی زاده هاشمی در انتها با اشاره به اینکه عدم توجه به بهره وری آنفولانزایی در مدیریت است که کشنده و مُسری است گفت: بی تردید با استفاده بهینه از زمان و ظرفیت ها می توان در راستای تحقق اهداف حوزه ارتقای بهره وری گام برداشت به طوری که امروزی ظرفیت تولید انرژی در کشور 70 هزار مگاوات است در حالی که کمتر از هزار مگاوات آن از محل منابع انرژی های تجدیدپذیر تولید می شود. به طوری که در کشور های توسعه یافته بخش قابل توجهی از این انرژی از محل انرژی های تجدیدپذیر است.

  • طراحی ویلا

    طراحی ویلا | برای طراحی ویلای دوپلکس مدرن و یا ویلایی کلاسیک با ما همراه باشید.

  • قطار اروپا

    رزرو قطار اروپا | در سیستم رزرو قطارهای اروپا آوای بورالان با بهترین و ارزانترین قیمت بلیط تهیه کنید.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "میانگین کار مفید کارمندان در کشور 15 ساعت در هفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میانگین کار مفید کارمندان در کشور 15 ساعت در هفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید