نصیرزاده: بعد از مشورت با مربیان درباره نحوه قرعه کشی تصمیم می گیریم، جام جهانی با 2 کیلو ارفاق برگزار می گردد

به گزارش وبلاگ هوانورد، رئیس سازمان لیگ کشتی گفت: بعد از مشورتی که با سرپرست مسابقات و دیگر عوامل فنی داشتیم، مقرر شد درباره نحوه قرعه کشی جام باشگاه های دنیا در کلینیک مربیان و بعد از مشورت با آنها تصمیم گیری گردد.

نصیرزاده: بعد از مشورت با مربیان درباره نحوه قرعه کشی تصمیم می گیریم، جام جهانی با 2 کیلو ارفاق برگزار می گردد

به گزارش وبلاگ هوانورد و به نقل از سایت فدراسیون کشتی، عبدالمهدی نصیرزاده در رابطه با برگزاری ششمین دوره جام باشگاه های کشتی آزاد و فرنگی دنیا در بجنورد گفت: این رقابت ها از 26 آذرماه با ورود تیم های حاضر در مسابقات کشتی فرنگی می گردد و تا 29 آذرماه ادامه خواهد داشت. تا امروز در رشته کشتی آزاد تیم های بازار بزرگ ایران، اترک خراسان شمالی و دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان 3 تیم برتر لیگ برتر و نمایندگان ایران حضور خود را در جام باشگاه های دنیا قطعی نموده اند. از طرف دیگر تیم های چین، قرقیزستان، گرجستان، جمهوری آذربایجان و هند اقدامات لازم را برای شرکت در این رقابت ها انجام دادند.

رئیس سازمان لیگ کشتی اضافه نمود: در رشته کشتی فرنگی نیز تیم های بازار بزرگ ایران، سیناصنعت ایذه و گهر زمین سیرجان به عنوان 3 تیم برتر لیگ برتر و نمایندگان ایران در جام باشگاه های دنیا حاضر خواهند بود. از سوی دیگر تیم های جمهوری آذربایجان، گرجستان و هند هم حضور خود را قطعی نموده اند. پیگیر هستیم تا تیم ارمنستان هم به این جمع اضافه گردد. بدین ترتیب مسابقات کشتی آزاد با حضور 8 تیم و رقابت های کشتی فرنگی با حضور 6 یا 7 تیم برگزار خواهد شد. البته تیم روسیه هم اعلام آمادگی نموده بود، اما شرایطی پیش آمد که حضور این تیم میسر نشد.

وی در ادامه گفت: ششمین دوره مسابقات کشتی آزاد و فرنگی جام باشگاه های دنیا بر اساس تقویم اتحادیه دنیای و همچنین قوانین و مقررات این اتحادیه برگزار می گردد. بیست و ششم آذرماه ورود تیم های کشتی فرنگی، سپس عصر همان روز کلینیک داوران، کلینیک مربیان و قرعه کشی این رقابت ها را در برنامه داریم. صبح چهارشنبه 27 آذرماه نیز ابتدا وزن کشی برگزار و سپس مسابقات رسما شروع خواهد شد. مراسم افتتاحیه رقابت ها نیز بعد از ظهر همان روز انجام می گردد. بعد از این مراسم نیز دور مقدماتی ادامه خواهد داشت. عصر 28 آذرماه نیز مسابقات رده بندی و فینال کشتی فرنگی برگزار می گردد.

نصیرزاده ادامه داد: به همین ترتیب روز چهارشنبه 27 آذرماه تیم های کشتی آزاد وارد می شوند و سپس کلینیک مربیان، داوران و قرعه کشی نیز همان روز برگزار می گردد. پنجشنبه 28 آذرماه و صبح آدینه 29 آذرماه مسابقات کشتی آزاد در مرحله مقدماتی پیگیری می گردد. در نهایت عصر آدینه هم رده بندی و فینال مسابقات کشتی آزاد برگزار می گردد و مسابقات رسما انتها می پذیرد.

رئیس سازمان لیگ کشتی درباره نحوه قرعه کشی رقابت ها بیان داشت: بعد از مشورتی که با سرپرست مسابقات و دیگر عوامل فنی این رقابت ها داشتیم، مقرر شد درباره نحوه قرعه کشی در همان کلینیک مربیان و بعد از مشورت با آنها تصمیم گیری گردد.

وی در مورد جایزه مسابقات گفت: جایزه دلاری این مسابقات در مجموع 60 هزار دلار است که 30 هزار دلار مربوط به کشتی آزاد و 30 هزار دلار مربوط به کشتی فرنگی خواهد بود. تیم قهرمان 15 هزار دلار، نایب قهرمان 10 هزار دلار و تیم سوم 5 هزار دلار دریافت می نمایند.

نصیرزاده در پاسخ به این سوال که ارفاق وزن برای کشتی گیران در نظر گرفته شده یا خیر، گفت: در لیگ داخلی ما وزن کشی را شب قبل از مسابقات انجام می دادیم، اما در جام باشگاه های دنیا وزن کشی صبح روز مسابقه است. البته 2 کیلوگرم ارفاق وزن را در نظر گرفتیم.

رئیس سازمان لیگ کشتی ادامه داد: هر تیم داخلی می تواند تا 20 کشتی گیر جذب کند و 2 کشتی گیر در ترکیب خود داشته باشد. برای تیم های خارجی ظرفیت 15 کشتی گیر در نظر گرفته شده که آن ها هم می توانند از 3 کشتی گیر خارجی بهره ببرند.

وی در رابطه با آخرین شرایط سالن برگزاری مسابقات و آمادگی میزبان گفت: از همان اول هم می دانستیم که استان خراسان شمالی از نظر زیرساختی برای برگزاری چنین رویداد بزرگی شاید در بعضی موارد نقص هایی داشته باشد. با این حال با حمایت و پیگیری مسئولان استانی به ویژه شخص استاندار شرایط بسیار خوبی در بجنورد حکمفرما شده و هر آنچه که در استانداردهای بین المللی را دوستان در این شهر مهیا کردند. ما هم هدفمان این بود که با برگزاری مسابقات در چنین شهری باعث توسعه زیرساخت های ورزشی در آن استان شویم. از برکت برگزاری مسابقات جام باشگاه های دنیا در همین چند روز استان خراسان شمالی از نظر تجهیزات پزشکی، خطوط هوایی و... توسعه پیدا نموده است.

  • طراحی ویلا

    طراحی ویلا | برای طراحی ویلای دوپلکس مدرن و یا ویلایی کلاسیک با ما همراه باشید.

  • قطار اروپا

    رزرو قطار اروپا | در سیستم رزرو قطارهای اروپا ما با بهترین و ارزانترین قیمت بلیط تهیه کنید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "نصیرزاده: بعد از مشورت با مربیان درباره نحوه قرعه کشی تصمیم می گیریم، جام جهانی با 2 کیلو ارفاق برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نصیرزاده: بعد از مشورت با مربیان درباره نحوه قرعه کشی تصمیم می گیریم، جام جهانی با 2 کیلو ارفاق برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید