نمایندگی ایران در سازمان ملل: خرابکاری در ایران می تواند درگیری تمام عیار را شعله ور سازد

به گزارش وبلاگ هوانورد، سخنگوی نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد در پاسخ به مقاله ای در خبرگزاری بلومبرگ، گفت: خرابکاری در ایران می تواند یک درگیری تمام عیار را شعله ور سازد.

نمایندگی ایران در سازمان ملل: خرابکاری در ایران می تواند درگیری تمام عیار را شعله ور سازد

به گزارش وبلاگ هوانورد، علیرضا میریوسفی روز شنبه با ارسال یادداشتی به تحریریه تارنمای مالی بلومبرگ، در پاسخ به مقاله الای لیک تحت عنوان خرابکاری در ایران بر یک توافق با ایران ارحجیت دارد، این مطلب را مطرح نمود.

وی اضافه نمود: مقاله لیک یکی از مواردی است که بر خلاف تمام معیارهای روزنامه نگاری، خشونت، ترور و خرابکاری را تشویق می نماید و بعضی فرضیات و اشتباهات واقعی را ارائه می دهد.

سخنگوی نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد ادامه داد: نخست، تحسین ترور غیرقانونی دانشمندان هسته ای و تشویق به خرابکاری ها در زیرساخت های ایران به وسیله اقدامات غیر انسانی و وحشیانه، مروج خشونت و تروریسم است.

میریوسفی تاکید نمود: چنین اقداماتی نتیجه ای جز افزایش تنش ها نخواهد داشت و می تواند یک درگیری تمام عیار را شعله ور سازد. ایران علنا اعلام نموده است: اگر به این نتیجه برسند که رژیم یا دولتی در این حادثه دست داشته اند، مستقیم یا غیرمستقیم ، قاطعانه پاسخ خواهد داد.

وی برجام را یک توافق تاریخی دانست که پنج سال پیش برای برنامه صلح آمیز هسته ای ایران به نتیجه رسید، ادامه داد: تنها پس از 2 سال مذاکره فشرده و سخت، همه طرف ها اذعان نمودند که همه مسائل به شکل راضی کننده ای حل شده است.

سخنگوی نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد اضافه نمود: این دولت ترامپ بود که به طور یکجانبه از این موافقتنامه بین المللی کنار کشید و قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل را نقض کرد؛ قطعنامه ای که برجام را در بستر قوانین بین المللی تایید نموده است. به دنبال این اقدام، بقیه کشورهای دنیا به شدت از عقب نشینی آشکار ایالات متحده از تعهدات خود انتقاد نموده اند.

میریوسفی با رد ادعاهای مطروحه در این مقاله، با اشاره به حملات شیمیایی که علیه ایران در سال های گذشته به ویژه جنگ تحمیلی هشت ساله انجام شد، یادآوری کرد: ایران بزرگترین قربانی حملات تسلیحات شیمیایی در تاریخ معاصر است، افتخاری برای صدام حسین که مورد حمایت غرب در جنگ با ایران بود.

وی اضافه نمود: این حملات نه تنها با سکوت بلکه با یاری شرم آور کشورهای غربی همراه بود. ایران هیچ برنامه و طرحی برای فراوری سلاح های شیمیایی ندارد و ادعای مطرح شده در این مقاله بحث برانگیز، عجیب و غریب و مغرضانه است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "نمایندگی ایران در سازمان ملل: خرابکاری در ایران می تواند درگیری تمام عیار را شعله ور سازد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایندگی ایران در سازمان ملل: خرابکاری در ایران می تواند درگیری تمام عیار را شعله ور سازد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید