هشدار به تهرانی ها برای پرداخت قبوض برق

به گزارش وبلاگ هوانورد، خبرنگاران :فرصت سه ماهه وزارت نیرو برای پرداخت قبوض برق بیش از 17 روز است که به انتها رسیده و ضروری است مشترکان با توجه به افزایش بدهی های مشترکان خانگی و تجاری، نسبت به این مهم توجه کافی داشته باشند.

هشدار به تهرانی ها برای پرداخت قبوض برق

به گزارش وبلاگ هوانورد به نقل از ایسنا، تسهیلات در نظر گرفته شده برای مشترکان خانگی که توان پرداخت ندارند و مشترکان تجاری آمپری در نظر گرفته شده بود و در این زمان نیز برق هیچ کدام از مشترکان قطع نشد اما با سرانجام یافتن این مهلت و با توجه به اینکه بیش از 70 درصد از سهم هزینه ای صنعت برق مربوط به فراوری نمایندگان برق خصوصی و یا پیمانکاران تعمیر و نگهداری و تامین نمایندگان تجهیزات شبکه برق است، با پرداخت به موقع قبوض برق توسط مشترکان یاری زیادی به استمرار خدمات رسانی مطلوب و پرداخت مطالبات بخش خصوصی خواهد شد.

اواسط فروردین ماه رضا اردکانیان - وزیر نیرو - بیان کرد: پس از شیوع ویروس کرونا جزو دستگاه هایی بودیم که قبل از اینکه از ما خواسته گردد، بیان کردیم مشترکانی که برای پرداخت قبوض مشکل دارند، تا سرانجام اردیبهشت 99 برای پرداخت آن مهلت دارند، اما درخواست ما این است کسانی که مشکل ندارند، قبوض را پرداخت نمایند، زیرا در غیر این صورت این صنعت، چون متکی به این منابع است تحت فشار قرار می گیرد.

به گفته وی، 20 درصد از منابع درآمدی را دریافت کردیم که این وضع قابل ادامه نیست، بنابراین کسانی که مسئله ای ندارند، برای استمرار خدمات رسانی، وظیفه شهروندی خود را انجام دهند. با این وجود این طرح تا زمان اعلام شده ادامه یافت اما اکنون از مشترکان خواسته شده تا نسبت به پرداخت قبوض برق خود اقدام نمایند.

به تازگی نیز احمدرضا مقصودی - مدیر دفتر راهبری فروش انرژی و وصول مطالبات شرکت توزیع نیروی برق تهران عظیم - از پایتخت نشینان خواست، قبوض برق خود را در مهلت مقرر پرداخت نمایند. با سرانجام یافت مهلت سه ماهه وزارت نیرو به مشترکان برای پرداخت قبوض برق که به دلیل شیوع بیماری کرونا در نظر گرفته شده بود و با توجه به افزایش بدهی های مشترکان در بخش های خانگی و تجاری، لازم است پایتخت نشینان به منظور همراهی خدمتگذاران خود در عرصه تامین برق، قبوض برق الکترونیکی خود را در مهلت مقرر پرداخت نمایند.

وی با بیان این که به رغم حذف قبوض کاغذی در سال گذشته، برای مشترکان برقی که دارای بدهی های معوق باشند علاوه بر قبض الکترونیکی، اطلاعیه کاغذی نیز چاپ می گردد، گفت: در این دوران، ارسال اطلاعیه های کاغذی نیز متوقف شد، اما با سرانجام مهلت مشخص شده، صدور مجدد اطلاعیه های کاغذی برای بدهکاران از 6 خرداد ماه طبق گردش کار، شروع شده است.

با شیوع بیماری کرونا، میزان بدهی در بخش های خانگی و تجاری شهر تهران، افزایش قابل ملاحظه ای داشته است، علاوه بر قبوض الکترونیکی، مشترکان تهرانی قادرند به وسیله تماس تلفنی با شماره 1521 و یا مراجعه به درگاه اینترنتی این شرکت به نشانی www.tbtb.ir بخش میز خدمت الکترونیک، اطلاعات آخرین قبض خود را دریافت و بهای برق مصرفی خود را پرداخت نمایند.

منبع: اقتصادنیوز

به "هشدار به تهرانی ها برای پرداخت قبوض برق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار به تهرانی ها برای پرداخت قبوض برق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید