ولخرج ترین گردشگر ها

به گزارش وبلاگ هوانورد، به نقل از سایت سازمان دنیای گردشگری (UNWTO)، گزارش سال 2016 میزان هزینه کرد گردشگران بین المللی حاکی از آن است که هزینه گردشگران چینی با رشد 12 درصدی طی سال 2016 همراه بوده و چینی ها برای پنجمین سال پیاپی در صدر فهرست پرخرج ترین گردشگران دنیا قرار گرفتند.

ولخرج ترین گردشگر ها

علی رغم چالش های پیش رو، تعداد جهانگردان بین المللی در سال 2016 به رقم 1.2 میلیارد نفر رسید و به تناسب آن مجموع هزینه جهانگردان نیز افزایش یافته است. مردم همچنان تمایل زیادی به سفر دارند و این امر برای بسیاری از کشورهای جان منفعت داشته است و شرایط رشد اقتصادی، اشتغال زایی و ایجاد فرصت هایی برای توسعه را فراهم کرده است.

سال 2016 نیز سال بسیار خوبی برای جهانگردی خارجی چینی بود و هزینه جهانگردان چینی که به کشورهای مختلف سفر می کنند با رشد 11 میلیارد دلاری به رقم 261 میلیارد دلار رسید که حاکی از رشد 12 درصدی است.

همچنین شمار جهانگردان چینی که به مقاصد بین المللی سفر می کنند نیز با 6 درصد رشد به 135 میلیون نفر در سال 2016 رسید تا این کشور از سال 2012 تا به امروز جایگاه خود را به عنوان منبع اصلی تامین جهانگرد در جهان حفظ کند و میزان هزینه کرد گرشگران چینی نیز از سال 2004 به این سو هر ساله با رشد دو رقمی همراه بوده است. بلیط تهران استانبول | بلیط استانبول تهران

رشد جهانگردی خارجی در چین موجب بهره مندی و منفعت بسیاری از مقاصد جهانگردی در آسیا و اقیانوسیه شده که از آن جمله می توان به ژاپن، کره جنوبی، تایلند و همچنین مقاصد دیرینه ای چون آمریکا و اروپا شده است.

پس از چینی ها، جهانگردان آمریکایی که دومین تامین کننده جهانگرد در جهان هستند در سال 2016 رقم 122 میلیارد دلار در مقاصد بین المللی هزینه کرده اند و جهانگردی خارجی این کشور نیز 8 درصد در مقایسه با سال 2015 رشد داشته است.

جهانگردان آلمانی ها با هزینه کرد 81 میلیارد دلار، بریتانیا با 67 میلیارد دلار، فرانسه با 41 میلیارد دلار و جهانگردان کانادایی با 29 میلیارد دلار درمکانهای بعدی پرهزینه ترین جهانگردان بین المللی در سال 2016 قرار دارند.

منبع: دور و نزدیک

به "ولخرج ترین گردشگر ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ولخرج ترین گردشگر ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید