کلسترول را از 25 سالگی کنترل کنید

به گزارش وبلاگ هوانورد، متخصصان آلمانی تاکید دارند که میزان کلسترول خون باید از اواسط دهه 20 زندگی کنترل گردد.

کلسترول را از 25 سالگی کنترل کنید

به گزارش وبلاگ هوانورد به نقل از ایسنا، به گفته محققان کنترل میزان کلسترول خون از سن 25 سالگی می تواند به ارزیابی بهتر احتمال ابتلا به بیماری قلبی و سکته مغزی در آینده یاری کند. این آنالیز، جامع ترین تحقیقی است که تاکنون در خصوص تاثیرات طولانی مدت بالا بودن کلسترول بد خون انجام گرفته است.

محققان آلمانی معتقدند هر چه افراد سریع تر جهت کاهش کلسترول به وسیله رعایت رژیم غذایی و مصرف دارو اقدام نمایند نتیجه بهتری بدست می آورند.

کلسترول ماده چربی- لیپید- است که در بعضی مواد غذایی وجود دارد و در کبد نیز فراوری می گردد. وجود کلسترول برای ترشح هورمون هایی از قبیل استروژن و تستوسترون همچنین ویتامین D و ترکیب های دیگر لازم است.

لیپوپروتئین پرچگالی (کلسترول خوب) و لیپوپروتئین کم چگالی (کلسترول بد) دو نوع کلسترول هستند که نوع اول برای سلامتی مفید است اما نوع دوم آن به بسته شدن عروق منجر می گردد.

محققان به آنالیز 400 هزار نفر از 19 کشور پرداخته و دریافتند که بین میزان کلسترول بد خون و خطر ابتلا به بیماری قلبی-عروقی از اوایل دوران بزرگسالی تا 40 سال بعد ارتباط وجود دارد.

راه های موثر کاهش میزان کلسترول را بشناسیم

همچنین برآورد احتمال ابتلا به حمله قلبی یا سکته مغزی در افراد 35 ساله و بالاتر بر اساس جنسیت، سطح کلسترول بد، سن و فاکتورهای خطرزایی از قبیل استعمال سیگار، دیابت، قد، وزن و فشار خون امکان پذیر است.

به گفته محققان آلمانی در حال حاضر مقیاسی که برای ارزیابی خطر ابتلا به این عارضه و تجویز داروهای کاهنده لیپید مورد استفاده قرار می گیرد می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی-عروقی تنها برای یک دوره 10 ساله پیش بینی کند و بنابراین ممکن است خطری که در بلندمدت متوجه افراد به ویژه جوانان می گردد، نادیده گرفته گردد.

به گزارش شبکه خبری بی بی سی، محققان با تاکید بر ضرورت کنترل کلسترول از دوران جوانی و احتیاج به مصرف داروهای استاتین اظهار داشتند: با این حال این نگرانی وجود دارد افراد سبک زندگی سالم را نادیده گرفته و به مصرف داروهای استاتین وابسته شوند که این امر نیز به نوبه خود می تواند با عوارض جانبی همراه باشد.

  • طراحی ویلا

    طراحی ویلا | برای طراحی ویلای دوپلکس مدرن و یا ویلایی کلاسیک با ما همراه باشید.

  • قطار اروپا

    رزرو قطار اروپا | در سیستم رزرو قطارهای اروپا ما با بهترین و ارزانترین قیمت بلیط تهیه کنید.

منبع: همشهری آنلاین

به "کلسترول را از 25 سالگی کنترل کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلسترول را از 25 سالگی کنترل کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید