آمریکا: برای جلوگیری از پیروزی نظامی سوریه اقدام قاطع انجام می دهیم

به گزارش وبلاگ هوانورد، نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد گفته رئیس جمهور کشورش برای جلوگیری از پیروزی نظامی ارتش سوریه اقدامات قاطعی انجام خواهد داد.

آمریکا: برای جلوگیری از پیروزی نظامی سوریه اقدام قاطع انجام می دهیم

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ هوانورد، کلی کرافت، نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد روز سه شنبه تأکید کرد کشورش روز چهارشنبه گام هایی قاطع برای جلوگیری از پیروزی نظامی ارتش سوریه برخواهد داشت.

کرافت در نشست شورای امنیت، دولت بشار اسد، رئیس جمهور سوریه را به تلاش برای مانع تراشی در اقدامات سازمان ملل برای احیای صلح در سوریه متهم کرد.

وی گفت: ما همچنان با هر گونه تلاش از سوی رژیم اسد و متحدانش برای توسل به نیروی نظامی، مانع تراشی یا تحریف اطلاعات جهت نادیده دریافت اقدامات سازمان ملل در زمینه احیای صلح در سوریه مخالفت خواهیم کرد.

کرافت در ادامه گفت: امروز و فردا دولت ترامپ اقدامات قاطعی برای جلوگیری از دستیابی رژیم اسد به پیروزی نظامی برخواهد داشت تا رژیم سوریه و متحدانش را به سمت تلاش های نماینده ویژه سازمان ملل و فرایند سیاسی تحت رهبری سازمان ملل رهنمون کند.

وی مدعی شد هدف ایالات متحده محروم کردن دولت سوریه از منابع اقتصادی است.

نخستین مرحله تحریم های موسوم به قانون سزار علیه سوریه قرار است از فردا 17 ژوئن آغاز شود. این قانون به دنبال اعمال تحریم های اقتصادی علیه دولت سوریه و متحدان آن و شرکت ها و مؤسسات مرتبط با این کشور است.

کنگره آمریکا در تاریخ 20 آذر ماه 1398 پس از سه سال کش و قوس بین دو حزب جمهوری خواه و دموکرات، طرح تحریم های خود علیه سوریه معروف به قانون سزار را به تصویب رساند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "آمریکا: برای جلوگیری از پیروزی نظامی سوریه اقدام قاطع انجام می دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا: برای جلوگیری از پیروزی نظامی سوریه اقدام قاطع انجام می دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید