انواع مدل کشیدن خط چشم با مداد، ماژیک و خط چشم مایع

به گزارش وبلاگ هوانورد، کشیدن خط چشم با توجه به ظرافتی که لازم دارد یکی از چالشی ترین بخش های آرایش صورت است. در این موضوع توجه به ان نکته الزامی است که انواع مدل خط چشم بر اساس فرم چشم باید انتخاب شوند و هر چشمی یک نوع آرایش متفاوت با مدل دیگر دارد. در این بخش با مراحل آموزش کشیدن خط چشم با چند مدل کشیدن خط چشم آشنا می شوید.

انواع مدل کشیدن خط چشم با مداد، ماژیک و خط چشم مایع

انواع مدل کشیدن خط چشم

1. آموزش مدل خط چشم نامرئی یا بن مژه

این نوع خط چشم، زمانی ایجاد می گردد که شما به آرامی خطی بین مژه های خود ایجاد نموده تا آنها پرتر نشان داده شوند. در این حالت به نظر می رسد که شما زیاد خط چشم نزده اید و اینطور برداشت می گردد که به صورت طبیعی مژه های مشکی و پری دارید.

مداد خود را تیز نموده و به دقت خطی مابین مژه های پلک بالایی بکشید. سعی کنید هر فاصله یا فضای خالی که می بینید را پر کنید. (لطفا مراقب چشمهایتان باشید و به چشم ها فشار نیاورید). اینکار ممکن است چند دقیقه ای طول بکشد و ممکن است شما با خودتان بگویید: ارزشش رو داره؟

اما اعتماد داشته باشید. هرچه بیشتر تمرین کنید، اینکار را سریع تر انجام خواهید داد. و مژه هایتان مثل بچه گربه های کارتون ها، پر و مشکی به نظر خواهد رسید.

2. نحوه کشیدن خط چشم مایع یا ماژیکی

اگر دستانتان می لرزد بنشینید و آرنج را به میز تکیه دهید تا تعادل دستتان را حفظ کنید. برخی از آرایشگران حرفه ای پیشنهاد می نمایند که انتهای مژه ها را با خط چشم نقطه گذاری کنید و سپس نقطه ها را به هم وصل کنید. برخی دیگر ترجیح می دهند که خط چشم را یک دست بکشند. به این صورت که از انحنای چشم آغاز می نمایند و به سمت گوشه بیرونی چشم می فرایند. هر دو روش نتیجه خوبی خواهند داشت. در سرانجام انتخاب با شماست، با هر روشی که راحت هستید، همان را بهره ببرید.

مدل کشیدن خط چشم برای چشم های گرد

اگر می خواهید چشم های گرد را کشیده تر نشان دهید باید در قسمت لبه خارجی چشم روی خط مژه مداد بکشید و آن را به شکل خط چشم بالدار دربیاورید.

آموزش خط چشم برای چشم های با فاصله

خانم هایی که فاصله چشم های زیادی دارند باید در گوشه داخلی چشم تمرکز نمایند تا بتوان فاصله چشم ها را کمتر نشان داد. برای آغاز ابتدا باید گوشه داخلی چشم یا همان مجرای اشک را با سایه بپوشانید، داخل چشم ها را مداد بکشید و زیاد در گوشه خارجی چشم مانور ندهید.

آموزش خط چشم برای چشم های گود

اگر چشم های گود دارید سعی کنید روی پلک سایه پهن نکشید و بالای چشم را سایه تیره یا سیاه نزنید زیرا چشم ها گودتر نشان داده می شوند. کاری که باید انجام دهید یک خط چشم بسیار باریک نزدیک خط مژه است. بهتر است فقط گوشه خارجی بالا و پایین پلک خط چشم بکشید.

آموزش خط چشم برای چشم های تک پلکی

چشم های تک پلکی هم می توانند خط چشم بزنند. از گوشه داخلی چشم یک خط باریک بکشید و همچنان که به گوشه خارجی نزدیک می شوید خط چشم را پهن تر کنید.

مدل کشیدن خط چشم برای چشم های پفی

هدف آرایش چشم های پفی این است که با یاری خط چشم پلک ها را عظیم تر نشان دهیم. ابتدا از قسمت پهن خط چشم آغاز می کنیم درست جایی که باید مداد را بین ریشه مژه ها بکشیم. و همچنان که به گوشه خارجی نزدیک می شویم خط چشم را پهن می کشیم.

مدل کشیدن خط چشم برای چشم های بادامی

چشم های بادامی یکی از زیباترین مدل چشم ها می باشد و بیشتر آرایشگران کار کردن روی این مدل چشم ها را دوست دارند. خط چشم های بالدار این مدل چشم ها را زیباتر از قبل نشان می دهد.

مدل کشیدن خط چشم برای چشم های ریز

هدف عظیم نشان دادن این نوع چشم هاست. به همین دلیل زیر چشم ها را نباید خط چشم کشید. باید بالای چشم و گوشه پایین چشم را خط چشم باریکی بکشید. استفاده از مداد سفید برای داخل چشم یاری عظیمی در درشت نشان دادن چشم ها می نماید.

مدل کشیدن خط چشم برای چشم های درشت

برای چشم های درشت باید بالا و داخل پلک بالایی را مداد بکشید. خط چشم های گربه ای و بالدار بهترین ها برای چشم های درشت هستند.

آموزش خط چشم کشیدن برای چشم های نزدیک به هم

خط چشم در گوشه داخلی چشم باید باریک باشد. و در گوشه خارجی پهن گردد. خط چشم خیلی نازک یا خیلی پهن چشم ها را ریزتر نشان می دهد.

3.مدل کشیدن خط چشم با مداد و قاشق

سعی کنید اگر می خواهید به کشیدن خط چشم با مداد بپردازید حتما قبل از آغاز کار مداد خود را کمی تراش کنید تا نوک مداد شما کمی تیز و تمیز گردد. با این شرایط می توانید خط چشم تمیز تری بکشید. از دسته قاشق برای برای کشیدن خط کناری خط چشم خود بهره ببرید. دسته قاشق را به موازات پلک پایین و پره بینی خود بگیرید و سپس خط اصلی را بکشید. بعد از آن گودی قاشق را به داخل پلک بالا گرفته و با توجه به انحنای قاشق خط خود را رسم کنید.

حتما در انتهای کار خود با استفاده از یک گوش پاک کن مقداری از سیاهی های به جای مانده را تمیز کنید و با یک قلم آرایشی نازک با کمی کانسیلر کادر خط چشم خود را تمیز کنید. اگر چشمان شما دارای پلکی افتاده است به هیچ عنوان خط چشم های پهن نکشید؛ این کار منجر به کوچکتر نشان دادن چشم های شما خواهد شد. در کشیدن خط چشم پلک افتاده خطوطی نازک بکشید خصوصا در گوشه داخلی چشم ها این خط باید بسیار نازک باشد. برای آنکه به سادگی خط چشم زیبایی داشته باشید هیچ گاه گوشه بیرونی پلک را با دستان خود نکشید! اینکار تنها منجر به کشیدن خط چشمی پهن خواهد شد.

بیشتر بدانید: آموزش آرایش لب باریک

سخن آخر

مدل کشیدن خط چشم سخت ترین بخش آرایش چشم هاست و با توجه به مدل و فرم چشم ها انجام می گردد . افراد مختلف مدل چشم های متفاوتی از یکدیگر دارند بنابراین کشیدن خط چشم برای هر چشمی باید متفاوت با مدل چشم دیگر باشد.

برای زیباتر شدن آرایش چشم ها از خط چشم استفاده می گردد . با آموزش این مطلب برای خط چشم برای تمام فرم چشم ها به راحتی در خانه آرایش کنید و بدرخشید. در خط چشم کشیدن احتمال لرزیدن دست وجود دارد, اگر شما هم همواره خط چشم تان کج و کوله میگردد میتوانید با یک گوش پاک کن و کانسیلر و پاک نماینده آرایش آنرا را اصلاح کنید. گوش پاک کن را به پاک نماینده آرایش بزنید و اضافات خط چشم و جاهایی که دست تان لرزیده است را پاک کنید, حالا باید به قسمت های پاک شده کانسیلر بزنید.

ترفندهای شما برای کشیدن خط چشم چیست؟ تجربیات و نظرات خود را در پایین همین صفحه با ما در میان بگذارید. همچنین توصیه می کنیم به همین دلیل، مطلب انواع خط چشم و روش استفاده از آن ها را نیز در انگیزه بخوانید.

13 عکس اسب تک شاخ فانتزی و واقعی زیبا برای پروفایل

ایده ساخت کاردستی ساعت ساده مچی و دیواری با وسایل ساده

16 عکس اسب سفید زیبا، جدید و با کیفیت برای پروفایل

ایده های ساخت انواع کاردستی با وسایل دور ریختنی بچه گانه و آسان

19 عکس بسم الله الرحمن الرحیم با کیفیت، خوشگل و جدید

14 ایده ساخت کاردستی با قوطی کنسرو فلزی برای بچه ها

 5/5

منبع: مجله انگیزه

به "انواع مدل کشیدن خط چشم با مداد، ماژیک و خط چشم مایع" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انواع مدل کشیدن خط چشم با مداد، ماژیک و خط چشم مایع"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید