بخشش 2 ثانیه پس از اعدام ، سرنوشت مرد اعدامی چه شد؟

به گزارش وبلاگ هوانورد، داماد 43 ساله که به دنبال اختلافات خانوادگی برادرزنش را مقابل دادگاه شهرستان بابل به قتل رسانده بود 2 ثانیه پس از اجرای حکم قصاص از سوی خانواده مقتول بخشیده شد.

بخشش 2 ثانیه پس از اعدام ، سرنوشت مرد اعدامی چه شد؟

به گزارش وبلاگ هوانورد، صبح 29آذر سال 95جنایت هولناکی در مقابل دادگاه شهرستان بابل رخ داد. آن روز 2مرد پس از خروج از دادگاه و مقابل ساختمان دادگستری با هم درگیر شدند و لحظاتی بعد یکی از آنها به سمت ماشینش رفت و بعد از بیرون آوردن یک قبضه سلاح شکاری، اقدام به تیراندازی به سوی دیگری کرد و پس از آن از محل گریخت. مرد مجروح به دلیل اصابت گلوله به سرش جانش را از دست داد. وقتی ماجرا به پلیس گزارش شد، تحقیقات برای کشف راز این جنایت و دستگیری قاتل آغاز شد.

بررسی ها نشان می داد قاتل مردی به نام حسین علی و مقتول نیز برادرزن 32ساله او به نام ابراهیم بوده است.

طبق اطلاعات پلیس، عامل شلیک مرگبار 18سال قبل از حادثه با خواهر مقتول ازدواج کرده بود و آنها 2 فرزند داشتند اما از مدتی قبل به خاطر اختلافاتی که بین شان رخ داده بود، همسرش قهر کرده و به خانه پدرش رفته بود. به این ترتیب اختلافات آنها بیشتر شده بود تا اینکه قاتل تصمیم گرفته بود راهی دادگاه شود و برای برگرداندن همسرش به خانه اقدام کند. روز حادثه نیز وی به همراه برادرزنش برای سرانجام دادن به این اختلافات به دادگاه رفته بودند اما پس از خروج از آنجا، با هم دچار جر و بحث شده و در نهایت داماد جنایتکار سراغ ماشینش رفته و بعد از بیرون کشیدن یک قبضه سلاح شکاری از داخل صندوق عقب به سمت برادرزنش شلیک کرده و او را به قتل رسانده بود.

با این اطلاعات، جست وجو برای دستگیری قاتل ادامه یافت تا اینکه کمی بعد وی در یکی از خیابان های اطراف دستگیر شد. این مرد در بازپرسی ها به قتل برادرزنش با انگیزه اختلافات خانوادگی اعتراف کرد و پس از بازسازی صحنه جنایت در دادگاه پای میز محاکمه رفت و با درخواست خانواده مقتول به قصاص محکوم شد. حکم قصاص وی مدتی بعد از سوی دیوان عالی کشور تأیید و به این ترتیب مقدمات اجرای حکم فراهم شد و داماد قاتل سحرگاه دیروز پای طناب دار قرار گرفت.

به گفته رئیس دادگستری بابل، روز گذشته وقتی زمان اجرای حکم رسید، تلاش مسئولان و معتمدان حاضر در محل برای دریافت رضایت خانواده مقتول آغاز شد و آنها به گفت وگو با اولیای دم پرداختند اما در نهایت آنها گفتند که قصد اجرای حکم را دارند. به این ترتیب طناب دار به گردن قاتل افتاد و حکم اجرا شد اما 2ثانیه بعد خانواده مقتول بخشش خود را اعلام کردند. به این ترتیب، وی از طناب دار پایین کشیده و به سرعت به بیمارستان منتقل شد که کادر درمانی بیمارستان حال او را رضایت بخش توصیف کرده اند.

از سوی دیگر خبرگزاری صدا و سیما نیز گزارش کرد که مرد نجات یافته از اعدام هم اکنون در بخش مراقبت های ویژه یکی از بیمارستان ها بستری است، عملیات لوله گذاری اجرا شده و تحت کنترل دستگاه است، شرایط قلبی و ریوی وی ثابت و پایدار و شرایط مغزی اش در دست بررسی است.

  • طراحی ویلا

    طراحی ویلا | برای طراحی ویلای دوپلکس مدرن و یا ویلایی کلاسیک با ما همراه باشید.

  • قطار اروپا

    رزرو قطار اروپا | در سیستم رزرو قطارهای اروپا ما با بهترین و ارزانترین قیمت بلیط تهیه کنید.

منبع: همشهری آنلاین

به "بخشش 2 ثانیه پس از اعدام ، سرنوشت مرد اعدامی چه شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بخشش 2 ثانیه پس از اعدام ، سرنوشت مرد اعدامی چه شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید