دستگاههای اینترنت اشیا با تهدید امنیت سایبری روبرو هستند

به گزارش وبلاگ هوانورد، محققان یک شرکت امنیت سایبری می گویند دستگاه های اینترنت اشیا با تهدید امنیت سایبری روبرو هستند.

دستگاههای اینترنت اشیا با تهدید امنیت سایبری روبرو هستند

به گزارش وبلاگ هوانورد به نقل از وبلاگ هوانورد،محققان یک شرکت امنیت سایبری می گویند ایرادهای نرم افزاری را که به طور گسترده در میلیون ها دستگاه اینترنت اشیا وجود دارد شناسایی نموده اند؛ نقص هایی که ممکن است مورد سوءاستفاده هکرها برای نفوذ در شبکه های رایانه ای موجود در مشاغل و منازل قرار گیرد. البته مدرک مستدلی مبنی بر سوء استفاده از این نقص ها وجود ندارد، اما وجود آن ها در نرم افزارهای ارتباطاتی و دستگاه های متصل به اینترنت می تواند نگران نماینده باشد.

شرکت امنیت سایبری Forescout Technologies در گزارشی که روز سه شنبه منتشر کرد گفت: دستگاه های امنیتی متصل به اینترنت حدود 150 نوع تخمین زده شده است؛ این دستگاه ها، از پلاگین ها و چاپگرهای هوشمند تا روترهای اداری و لوازم بهداشتی و اجزای سیستم های کنترل صنعتی را شامل می گردد. بیشترین آسیب را دستگاه های مصرف نماینده از جمله سنسورهای دما و دوربین های کنترل از راه دور دارند.

آویس رشید، متخصص رایانه در دانشگاه بریستول انگلیس که یافته های Forescout را آنالیز می نماید می گوید: در بدترین حالت، سیستم های کنترلی که خدمات حیاتی جامعه مانند آب، نیرو و مدیریت اتوماتیک ساختمان را در اختیار دارند، می توانند فلج شوند. وی به کاربران توصیه می نماید با انجام اقدامات دفاعی خطر هک شدن را به حداقل برسانند. به طور خاص به کاربران پیشنهاد می گردد سیستم های کنترل صنعتی را از اینترنت جدا نمایند.موارد کشف شده عموما چیزهایی هستند که متخصصان امنیت سایبری غالبا در رابطه با وسایل مرتبط با اینترنت توجه زیادی آن نمی نمایند و البته برنامه نویسی شلخته توسط توسعه دهندگان هم یکی از دلایل اصلی این اتفاق است.

معاون پژوهشی Forescout می گوید: رفع آسیب پذیری در دستگاه های درگیر بسیار پیچیده است زیرا نرم افزار منبع باز دچار مشکل است. قدمت بعضی از کدهای آسیب پذیر TCP/IP حدود دو دهه است که از بعضی از آن ها دیگر پشتیبانی نمی گردد. به گفته او این سازندگان دستگاه ها هستند که می توانند ایرادها را رفع نمایند اما بعضی از آن ها ممکن است با توجه به زمان و هزینه لازم این کار ار انجام ندهند. بعضی از کدهای به خطر افتاده ممکن است در یک جزء از منابع تامین نماینده تعبیه شده باشد. این ایرادها در صورت رفع نشدن قادرند شبکه های سازمانی را در برابر حملات سرویس فلج نمایند.

منبع: جام جم آنلاین

به "دستگاههای اینترنت اشیا با تهدید امنیت سایبری روبرو هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگاههای اینترنت اشیا با تهدید امنیت سایبری روبرو هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید