ریزش شاخص بورس ادامه دار شد ، خرید 10 هزار میلیارد تومانی حقوقی ها

به گزارش وبلاگ هوانورد، در سرانجام معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل بورس تهران با افتی 53 هزار واحد (3.2) درصدی و قرار دریافت در کانال یک میلیون و 600 هزار واحدی به کار خود سرانجام داد. این در حالی بود که شاخص کل هم وزن نیز افتی 1.9 درصدی را به ثبت رساند.

ریزش شاخص بورس ادامه دار شد ، خرید 10 هزار میلیارد تومانی حقوقی ها

در جریان معاملات امروز بیش از 974 هزار معامله در بورس انجام شد که طی آن بیش از 10 میلیارد سهم با ارزشی بالغ بر 13 هزار میلیارد تومان دادوستد شد. سه نماد فارس، شستا و فولاد بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل بورس داشتند. در معاملات فرابورس نیز شاخص افتی 568 واحدی را تجربه کرد که سه نماد میدکو، مارون و کگهر تاثیرگذارترین نمادها در این افت بودند. ارزش معاملات امروز فرابورس نیز 2 هزار و 365 میلیارد تومان به ثبت رسید.

بازار سهام در حالی معاملات امروز خود را به سرانجام رساند که مهمترین اتفاق امروز خرید سنگین حقوقی ها در بعضی نمادها در کف قیمتی بود که موجب شد صف های فروش بخشی از حجم خود را از دست بدهند. همچنین صف خرید شدن فملی در دقایق آخر بازار و نزدیک شدن قیمت سرانجامی نماد فولاد و وتجارت به صفر از دیگر اتفاقات امروز دقایق سرانجامی بورس بود. در سرانجام معاملات امروز بیش از 7 هزار میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد تا رکوردی جدید در این زمینه به ثبت برسد.

در جریان معاملات امروز سه نماد شستا، شپنا و فولاد سه نمادی بودن که ارزش معاملات آنها بالای یکهزار میلیارد تومان بود. در میان گروه های صنعت نیز گروه فراورده های نفتی، چندرشته ای و فلزات اساسی همگی بالای 2 هزار و 345 میلیارد تومان معامله شدند. بانک ها و محصولات شیمیایی نیز دیگر گروه هایی بودند که ارزش معاملات آنها بالای یکهزار میلیارد تومان بود.

افت 3.3 درصدی شاخص کل امروز در حالی رخ داد که در دو هفته اخیر شاخص کل 23 درصد افت را تجربه نموده است ولی افت بیشتر نمادها بالای 30 درصد بوده است.

منبع: تجارت نیوز

به "ریزش شاخص بورس ادامه دار شد ، خرید 10 هزار میلیارد تومانی حقوقی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ریزش شاخص بورس ادامه دار شد ، خرید 10 هزار میلیارد تومانی حقوقی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید