زمین 99 ساله به چه کسانی می دهند؟

به گزارش وبلاگ هوانورد، محمد اسلامی در مراسم رونمایی از سامانه پایش اطلاعات انرژی ساختمان که در مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی برگزار گردید، در مورد آخرین شرایط مذاکرات وزارت راه با شهرداری برای ساخت مسکن استیجاری، اضافه نمود: بارها اطلاعیه دادیم طبق ماده 2 قانون ساماندهی مسکن آمادگی داریم که هم شهرداری و هر سازمانی که قصد فراوری مسکن استجیاری را دارد از ما زمین دریافت کند.

زمین 99 ساله به چه کسانی می دهند؟

وی گفت: دنبال این بودیم که با تدوین دستورالعمل اجاره داری حرفه ای که در سیر مراحل تصویب نهاده شد از سازمان هایی که علاقه مند به ساخت مسکن استیجاری هستند حمایت کنیم.

اسلامی گفت: بر این اساس می توانیم زمین 99 ساله را به سازندگانی دهیم که برای دهک های پایین خانه می سازند و اگر سازندگان قصد داشته باشند برای عموم جامعه روی زمین های دریافتی خانه بسازند می توانند به صورت 10 ساله از ما زمین قسطی خریداری نمایند. آیین نامه این مصوبه را به دولت بردیم تا اقساط زمین را از 5 سال به 10 سال افزایش یابد.

وی گفت: متراژ این خانه ها 30 متری نیست و ساخت مسکن برای ما همان الگوی 75 متری است.

وزیر راه و شهرسازی در مورد قیمت فولاد و سیمان و عرضه خارج از بورس کالا برای این دو قلم نهاده ساختمانی، گفت: کنترل قیمت نهاده های ساختمانی وظیفه وزارت صنعت است، قیمت تمام شده نهاده ها مورد آنالیز قرار می گیرد و سازمان حمایت درباره قیمت تمام شده اظهارنظر خواهد نمود. سازمان تعزیرات نیز در مورد عرضه آنها ورود می نماید.

اسلامی ادامه داد: عرضه فولاد در بورس کالا به پروژه های مسکنی و عمرانی صدمه زد ولی وزیر صمت با اقداماتی که انجام داد جلوی افزایش قیمت فولاد و سیمان را گرفته است.

وی در مورد ارسال پیامک اشتباه به بسیاری از مالکانی که صاحب خانه خالی نیستند نیز گفت: تمام آمار و اطلاعات راستی آزمایی می گردد و هر مالکی که نسبت به این موضوع اعتراض دارد می تواند با مدارک و اسناد مورد احتیاج به ادارات راه و شهرسازی استان خود مراجعه کند تا اگر ادعای به حقی داشت از لیست خانه های خالی حذف گردد.

منبع: ایرنا

منبع: تجارت نیوز

به "زمین 99 ساله به چه کسانی می دهند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمین 99 ساله به چه کسانی می دهند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید