ساری 2022 فرصتی بسیار مناسب برای توسعه اقتصاد گردشگری مازندران است

به گزارش وبلاگ هوانورد، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران گفت: طراحی سازوکار انتخاب و اعطای امتیاز پایتخت گردشگری و برای یک سال می تواند به توسعه پایدار گردشگری و اقتصاد محلی، افزایش سطح رفاه و زندگی مردم استان میزبان یاری کند.

ساری 2022 فرصتی بسیار مناسب برای توسعه اقتصاد گردشگری مازندران است

سیف الله فرزانه امروز یکشنبه 12 آبان 98 در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ هوانورد، توضیح داد: این که شروع این پروژه در ایران، از مازندران است، افتخار بزرگی محسوب می گردد. این فرصت برای استان بسیار مهم است و از حالا باید برای سال 2022 برنامه ریزی ها را شروع کنیم.

او با اشاره به رشد گردشگری به نسل سوم یا گردشگری خلاق اضافه کرد: آنچه در 6 دهه فعالیت گردشگری در مازندران دیده شد، فعالیت هایی مبتنی بر طبیعت و جنگل و دریا بود. در حالی که امروز کشورهای پیشرو دیگر در صنعت گردشگری به حوزه های اجتماعی، فرهنگی، آداب و رسوم و بسیاری از شاخه های دیگر توجه دارند و از آن سود کسب می نمایند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران بیان نمود: طرح پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو نگاهی ویژه تر به گردشگری نسل سوم دارد؛ چراکه ما اشتراکات زیادی با کشورهای عضو اکو در حوزه مسائل فرهنگی اعم از موسیقی، سبک زندگی، آداب و رسوم و بسیاری از معیارهای اجتماعی دیگر داریم و این نزدیکی می تواند امتیازی برای گردشگری باشد.

فرزانه با اشاره به نقش محوری مردم در این رویداد ادامه داد: هرچند که برنامه ریزی ها باید توسط مدیران انجام گردد، اما بخش اصلی چنین میزبانی های بین المللی که مستقیم به ابعاد مختلف اجتماعی ارتباط دارند را به ویژه در بازه زمانی اصلی رویداد، مردم به عهده دارند؛ چراکه سود این رویداد نیز در نهایت به شهروندان می رسد.

رویداد ساری 2022 مانند جام جهانی اهمیت دارد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران، میزبانی از رویداد پایتخت گردشگری در گستره ای بین المللی را به میزبانی از مسابقات ورزشی آسیایی یا بازی های جام جهانی تشبیه کرد و اضافه کرد: این رویداد محدود به ابتدا تا انتهای سال 2022 نیست و باید در نظر داشته باشیم که از همین حالا برای مازندران شروع شده است، زیرا باید مازندران را برای میزبانی از این رویداد بین المللی آماده کنیم.

او ادامه داد: طراحی برنامه های فرهنگی، تفریحی، ورزشی، هنری، آماده سازی زیرساخت ها و افزایش سرعت اجرای پروژه های زیرساختی استان و در یک کلام شتاب دادن به روند توسعه استان برای بهره برداری از این فرصت مهم باید در دستور کار همه مدیران و البته مردم قرار گیرد.

اشتراکات فرهنگی کشورهای عضو اکو فرصتی برای رونق گردشگری

او تاکید نمود: اشتراکات فرهنگی بین کشورهای عضو اکو، پوشش رسانه ای و استفاده از فناوری های ارتباطی میان کشورهای عضو می تواند زمینه را برای افزایش تعداد گردشگران ورودی از کشورهای عضو فراهم کند.

فرزانه در تشریح اهداف اصلی طرح پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو که در طرح توجیهی به عنوان اولویت ها مد نظر قرار گرفته است، گفت: تشویق کشورهای عضو برای تهیه برنامه های ملی به منظور توسعه شهرهای گردشگری با هدف فقرزدایی و توسعه پایدار مالی، افزایش توجه به طبیعت گردی، گردشگری مذهبی، گردشگری سلامت و گردشگری میراث در میان کشورهای عضو، بالا بردن استانداردهای زندگی شهری، افزایش آگاهی عمومی مردم کشورهای عضو اکو از جاذبه های توریستی، منابع و امکانات موجود در این کشورها به منظور تشویق گردشگری ورودی و ایجاد رقابت مثبت بین کشورهای عضو به منظور رشد گردشگری آنها بعضی از اهداف این طرح هستند که جوامع میزبان باید در برنامه ریزی های خود به آنها توجه داشته باشند.

  • طراحی ویلا

    طراحی ویلا | برای طراحی ویلای دوپلکس مدرن و یا ویلایی کلاسیک با ما همراه باشید.

  • قطار اروپا

    رزرو قطار اروپا | در سیستم رزرو قطارهای اروپا ما با بهترین و ارزانترین قیمت بلیط تهیه کنید.

منبع: میراث آریا

به "ساری 2022 فرصتی بسیار مناسب برای توسعه اقتصاد گردشگری مازندران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساری 2022 فرصتی بسیار مناسب برای توسعه اقتصاد گردشگری مازندران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید