شریعتمداری: سهم اشتغال روستایی به 25 درصد رسید، پرداخت 19.5 هزار میلیارد تومان برای اشتغال روستایی

به گزارش وبلاگ هوانورد، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان پرداخت 19 هزار و 500 میلیارد تومان برای اشتغال روستایی، گفت: سهم اشتغال روستایی از 3 به 25.3 درصد افزایش یافت.

شریعتمداری: سهم اشتغال روستایی به 25 درصد رسید، پرداخت 19.5 هزار میلیارد تومان برای اشتغال روستایی

به گزارش گروه مالی وبلاگ هوانورد، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار وامور اجتماعی امروز در نشست مدیران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزی روستائیان و عشایر گفت: قرار است معادل ریالی 1.5 میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی به طرح اشتغال روستایی و عشایر اختصاص یابد که تا کنون 225 میلیون دلار از این منابع برای اشتغال روستایی اختصاص یافته است.

به گفته وی، منابع اشتغال روستایی و عشایری با نرخ های 4، 6 و 10 رصد برای مناطق روستایی و شهر های زیر 10 هزار نفر اختصاص می یابد.

وی همچنین گفت: از محل منابع ارزی صندوق توسعه ملی تا به امروز 19 هزار و 500 میلیارد تومان به وسیله صندوق توسعه روستایی و عشایری برای اشتغال به مناطق روستایی و عشایری و نیز شهر های زیر 10 هزار نفر پرداخت شده و همین امر باعث شده سهم اشتغال روستایی از اشتغال ملی از رقم 3 درصد به 25.3 درصد افزایش یابد که این امر باعث ماندگاری جمعیت در روستا، جلوگیری از مهاجرت و حتی مهاجرت معکوس از شهر به روستا شده است، گرچه بروز ویروس کرونا لطماتی که طرح اشتغال روستایی وارد نموده است، اما این طرح همچنان ادامه دارد.

به گفته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچین برای برخورداری از نظام حمایتی و بیمه ای اجتماعی روستائیان از 15 سال قبل با تدبیر دولت وقت صندوق بیمه روستائیان و عشایر تشکیل شد و کوشش این صندوق افزایش ضریب نفوذ بیمه در روستا ها و عشایر و یاری به ماندگاری جمعیت و اشتغال و همچنین امید به بازنشستگی و حمایت برای دوران از کارافتادگی برای روستائیان فعالیت می نماید.

شریعتمداری همچنین گفت: دولت کوشش کرد منابع صندوق روستایی و عشایر را صیانت کند و در این زمینه مجموع دارایی های این صندوق از 13 هزار میلیارد تومان به 100 هزار میلیارد تومان افزایش یافته و تعداد افراد تحت پوشش صندوق بیمه روستایی و عشایر از 1.8 میلیون نفر به 9 برابر طی دوران این صندوق افزایش یافته است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین گفت: برای صیانت از منابع صندوق روستایی و عشایر و جلوگیری از نوسان بازار کمیته های سرمایه گذاری در این صندوق تشکیل شده تا از سرمایه صندوق که متعلق به روستائیان است، حفاظت گردد.

وی همچنین گفت: در راستای همسان سازی حقوق بازنشستگان صندوق روستایی و عشایری طرحی تهیه شده که بر اساس آن همه کسانی که در یک سطح قرار دارند عدالت برقرار شده و همسان سازی حقوق و مستمری های آنان صورت گیرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "شریعتمداری: سهم اشتغال روستایی به 25 درصد رسید، پرداخت 19.5 هزار میلیارد تومان برای اشتغال روستایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شریعتمداری: سهم اشتغال روستایی به 25 درصد رسید، پرداخت 19.5 هزار میلیارد تومان برای اشتغال روستایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید