قیمت روز خودروهای داخلی در بازار؛ رشد 11 میلیونی قیمت پژو 405

به گزارش وبلاگ هوانورد، با وجود همه وعده ها برای مدیریت بازار خودرو، قیمت ها در این بازار همچنان صعودی است به طوری که امروز پراید با قیمت 81 میلیون تومان و پژو 405 با قیمت 142 میلیون تومان به متقاضیان عرضه می شود.

قیمت روز خودروهای داخلی در بازار؛ رشد 11 میلیونی قیمت پژو 405

به گزارش فارس، قیمت خودرو در بازار همچنان صعودی است و این در حالی است که قرار بود خودروسازان با دریافت مجوز افزایش قیمت محصولاتشان و عرضه خودرو زمینه را برای کاهش قیمت ها در بازار فراهم کنند. اما عرضه پایین تر از تقاضا نتوانست عاملی برای کنترل قیمت ها در بازار باشد و در عین حال، فروش خودرو به روش قرعه کشی بهانه ای برای ترغیب بیشتر مردم به حضور در یک فرآیند بخت آزمایی بود تا شانس خود را برای برنده شدن محک بزنند. به گفته کارشناسان، این اتفاق بخشی از تقاضای خاموش برای خرید خودرو را نیز فعال کرد.

همچنین قرار بود قیمت خودرو در بازار با ابزار نظارت و با قید فروش حداکثر 10 درصد بالاتر از نرخ کارخانه، کنترل شود که این تصمیم هم عملی نشد.

حال برآیند این اتفاقات، رشد هر روزه قیمت خودرو در بازاری است که ظاهراً برنامه خاصی برای مدیریت آن وجود ندارد. در این خصوص عزت الله اکبری تالار پشتی، رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس چند روز پیش با ارسال نامه ای به حسین مدرس خیابانی سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، خواهان تشکیل کمیته مشترک برای تهیه فوری طرح ساماندهی صنعت و بازار خودرو شد که تا به امروز از تشکیل این کمیته خبری نشده است.

در این شرایط هرچند سعید موتمنی، رئیس اتحادیه فروشندگان اتومبیل در مصاحبه با فارس می گوید: در شرایط فعلی تعداد فروشندگان خودرو در بازار زیاد است، ولی خریداران فعلاً دست نگه داشته اند تا قیمت ها پایین تر بیاید، اما قیمت ها همچنان فرایند صعودی دارد و متقاضیان خرید هر روز نگرانتر از روز قبل، قیمت ها را بررسی می کنند.

پراید همچنان می تازد

بررسی بازار خودرو نشان می دهد امروز قیمت هر دستگاه سایپا 131 در بازار با رشد 3 میلیون تومانی نسبت به 10 روز گذشته به 81 میلیون تومان رسیده و در عین حال سایپا 111 با قیمت 93 میلیون تومان در بازار معامله می شود که رشد 4 میلیون تومانی را نسبت به روز های گذشته تجربه کرده است. همچنین هر دستگاه سایپا 132 نیز با قیمت 81 میلیون تومان در بازار عرضه می شود.

در مورد قیمت تیبا صندوق دار در بازار باید به رشد 5 میلیون تومانی قیمت طی روز های اخیر اشاره کنیم به طوری که در حال حاضر این خودرو با قیمت 96 میلیون تومان به خریداران عرضه می شود. قیمت تیبا 2 نیز در بازار با رشد 7 میلیون تومانی به 107 میلیون تومان رسیده است. هر دستگاه ساینا نیز در بازار به قیمت 108 میلیون تومان معامله می شود.

رشد 11 میلیونی قیمت پژو 405

در مورد محصولات ایران خودرو نیز می توان به قیمت 210 میلیون تومانی پژو پارس با موتور TU 5 اشاره کرد. قیمت پژو 405 نیز با رشد 11 میلیون تومانی نسبت به روز های گذشته به 142 میلیون تومان رسیده است. قیمت سمند LX نیز در بازار 7 میلیون تومان رشد داشته و به 145 میلیون تومان رسیده است.

در عین حال، هر دستگاه پژو 206 تیپ 5 با افزایش قیمت 12 میلیون تومانی، امروز در بازار 200 میلیون تومان به مشتریان عرضه می شود. قیمت پژو 206 صندوق دار نیز در بازار 14 میلیون تومان رشد داشته و به 194 میلیون تومان رسیده است. هر دستگاه پژو 206 تیپ 2 نیز با رشد قیمت 9 میلیون تومانی به قیمت 164 میلیون تومان به مشتریان عرضه می شود.

در مورد پژو 207 دنده ای نیز باید به قیمت 235 میلیون تومانی این خودرو در بازار اشاره کنیم که در مقایسه با روز های گذشته رشد قیمت 9 میلیون تومانی را تجربه کرده است. همچنین هر دستگاه پژو 207 اتوماتیک نیز با قیمت 310 میلیون تومان معامله می شود که رشد 20 میلیون تومانی را طی روز های اخیر داشته است.

قیمت رانا در بازار به 164 میلیون تومان رسیده که نشان دهنده رشد 13 میلیون تومانی قیمت این خودرو طی روز های اخیر است. قیمت هایما نیز در بازار با رشد 30 میلیون تومانی به 560 میلیون تومان رسیده است.

در بازار خودرو امروز، سمند سورن با قیمت 190 میلیون تومان، هایما S 7 با قیمت 560 میلیون تومان، دنا با قیمت 212 میلیون تومان و دنا پلاس با قیمت 262 میلیون تومان عرضه می شود.

وعده هایی که عملی نشد

متقاضیان خرید خودرو در حالی همچنان مات و مبهوت قیمت های نجومی کارخانه و بازار هستند که مسئولان وزارت صنعت دو ماه پیش با وعده هایی مبنی بر کاهشی شدن قیمت خودروها، از مردم می خواستند تا برای خرید دست نگه دارند.

امیر جعفرپور، معاون دفتر خودرو و نیرو محرکه وزارت صمت اردیبهشت امسال گفته بود: اولین توصیه ام به مردم این است که فعلاً از بازار، خودرو خریداری نکنند تا قیمت ها براساس مصوبات ستاد تنظیم بازار و سازمان حمایت نهایی شود.

وی گفته بود: وزارت صمت با تمام قوا در حال پیگیری قیمت خودرو است تا آنچه مردم خواهان آن هستند اتفاق بیفتد، در این میان از خودروسازان هم خواسته شده به سمت افزایش تولید و ساماندهی فروش خودرو حرکت کنند تا مردم شاهد جهش قیمت خودرو در بازار نباشند.

جعفرپور مدعی شده بود: با سازوکار های جدید، چون فروش از طریق قرعه کشی، نداشتن پلاک جاری و... شاهد این خواهیم بود که بازار خودرو از التهاب های پیش آمده فاصله زیادی بگیرد و قیمت ها روال طبیعی خود را طی کند.

حال با گذشت حدود 3 ماه از این وعده ها، قیمت خودرو در بازار نه تنها کاهش نیافت بلکه بالاتر هم رفت و مردمی که برای خرید خودرو مبلغی را فراهم کرده بودند، حالا باید به فکر افزایش اندوخته خود باشند، البته اگر باز هم قیمت ها بالاتر نرود و با همین نرخ ها پیروز به خرید خودرو شوند.

منبع: فرارو

به "قیمت روز خودروهای داخلی در بازار؛ رشد 11 میلیونی قیمت پژو 405" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت روز خودروهای داخلی در بازار؛ رشد 11 میلیونی قیمت پژو 405"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید