ماسک هایی برای جوانسازی پوست

به گزارش وبلاگ هوانورد، خبرنگاران: همه ما دوست داریم پوستی سالم و درخشان و شاداب داشته باشیم، اما اغلب به این هدف نمی رسیم و معمولا با مسائل در این زمینه روبرو می شویم، ضمن اینکه این روز ها شیوه های جوانسازی پوست، بسیار متنوع بوده و اغلب جنبه تجاری دارند و به سختی می تواند متوجه شد کدام شان در جوانسازی پوست موثرترند.

ماسک هایی برای جوانسازی پوست

پوست خیلی خشک یا مستعد جوش و آکنه، می تواند بر سلامت پوست اثر بگذارد و عوامل بیرونی مانند آلاینده های شیمیایی و اشعه UV خورشید می تواند برانگیزاننده مسائل پوستی باشد؛ بنابراین ما احتیاج داریم به دنبال راهکار های مناسبی باشیم که به ما یاری نمایند پوستی سالم داشته باشیم.

استفاده از ماسک های طبیعی صورت معمولا یکی از بهترین راه های جوانسازی پوست است. در این مطلب، بهترین راهکار های موجود برای جوانسازی پوست را به شما توصیه می کنیم که با یاری آن ها پوستی سالم تر، طبیعی تر و شاداب تر داشته باشید. این ماسک ها موثرند و می توانند جایگزین خوبی برای راهکار های گرانقیمت و دردناکِ جوانسازی پوست باشند.

ماسک جوانسازی پوست با عسل و موز

داشتن پوستی مرطوب با میزان مناسبی از چربی می تواند از احتمال بروز جوش و آکنه کم کند. برای اینکه پوستی نرم و سالم و مرطوب داشته باشید، می تواند با یاری ماسک آبرسان عسل و موز برای جوانسازی پوست تان کاری انجام دهید.

برای تهیه این ماسک به موز، عسل طبیعی و کمی آب پرتقال تازه احتیاج دارید.

یک عدد موز کاملا رسیده را با دو قاشق غذاخوری عسل و یک قاشق غذاخوری آب پرتقال تازه ترکیب کنید. برای استفاده از این ماسک آبرسان صورت، بهتر است اول صورت خود را بشویید. سپس می توانید این ماسک را روی صورت خود بزنید و تمام قسمت های صورت را کاملا بپوشانید. بعد از 20 دقیقه با آب گرم، ماسک را از روی صورت تان بشویید و با حوله ای نرم خشک کنید.

ماسک جوانسازی پوست با عسل، جو دوسر و شیر

در این ماسک صورت، عسل نقش یک مغذی را دارد که به رطوبت پوست یاری می کند. جو دوسر نیز به عنوان یک عامل ضد جوش است که برای حفظ سلامت پوست ضروری است.

سه قاشق غذاخوری جو دوسر را با یک قاشق غذاخوری شیر و عسل ترکیب نموده و آن را به صورت تان بزنید. اجازه دهید این ماسک به مدت 20 دقیقه روی صورت تان بماند و خشک گردد. بعد از این مرحله، می توانید آن را کاملا از روی صورت تان بشویید و با حوله ای نرم خشک کنید.

ماسک جوانسازی پوست با خیار و آلوئه ورا

استفاده از آلوئه ورا برای جلوگیری و درمان آفتاب سوختگی مفید است. آلوئه ورا می تواند بر فرایند پیری پوست اثر بگذارد و به سلامت آن یاری کند. از طرفی دیگر، خاصیت منحصربفرد خیار در خنک نمایندگی و آرامشبخشی باعث می گردد این ماسک انتخاب بسیار خوبی برای روز های داغ تابستان باشد. یک خیار را رنده کنید و دو قاشق غذاخوری آلوئه ورا به آن اضافه نمایید. این ماسک را روی صورت تان بزنید و بعد از یک ساعت با آب سرد بشویید و با حوله ای نرم خشک کنید. خواهید دید که پوست تان سالم و شاداب می گردد.

ماسک جوانسازی پوست با انگور

اسید ضعیف موجود در انگور می تواند لایه برداری ملایم برای پوست باشد و سلول های مرده پوست را جدا کند. ویتامین E و آب موجود در این میوه نیز یاری می کند پوست شما، رطوبت خود را حفظ نموده و شاداب به نظر برسد. 12 عدد دانه انگور و یک قاشق مرباخوری آرد را با هم ترکیب نموده و آن را به صورت خود بزنید. اجازه دهید این ماسک به مدت 15 دقیقه روی صورت تان بماند و سپس با آب گرم از روی صورت تان بشویید.

ماسک جوانسازی پوست با پوست پرتقال

پوست پرتقال را رنده نموده و در آفتاب خشک کنید. با افزودن یک قاشق مرباخوری پودر پوست پرتقال خشک شده به دو قاشق مرباخوری آرد نخود و یک قاشق مرباخوری شیر، ماسک مورد نظر را درست کنید و آن را به صورت تان بزنید و بعد از 15 دقیقه با آب بشویید. اسید سیتریک و ویتامین C موجود در پوست پرتقال، خاصیت لایه برداری، پاک نمایندگی و سفت نمایندگی پوست داشته و سبب جوانسازی پوست تان می گردد.

ماسک جوانسازی پوست با مولتانی میتی و تخم مرغ

با مخلوط کردن سفیده یک عدد تخم مرغ با دو قاشق مرباخوری مولتانی میتی (خاک رس قهوه ای) خمیری درست کنید و آن را با یک برس با حرکاتی به سمت بالا به صورت تان بزنید و اجازه دهید کاملا خشک گردد. سپس صورت تان را با آب ولرم کاملا بشویید و مرطوب نماینده بزنید. تخم مرغ با سفت کردن پوست و تغذیه آن، مانند یک لیفت طبیعی عمل می کند.

کرم های مناسب ضد چین و چروک برای جوانسازی پوست کدامند؟

محو کردن چین و چروک های پوست یکی از راه های جوانسازی پوست صورت است. خیلی از افراد از کرم ها و لوسیون های ضد چین و چروک که احتیاجی به تجویز پزشک ندارند استفاده می نمایند، به این امید که این محصولات بتوانند از چین و چروک های صورت شان کم نموده و پوست خود را جوانسازی نمایند. آیا این کرم ها واقعا موثرند؟ موثر بودن محصولات ضد چین و چروک پوست بستگی به عناصر موجود در آن و طول مدت استفاده شما از آن ها دارند. کرم های ضد چین و چروک جزو دارو ها محسوب نمی شوند و به همین دلیل احتیاجی نیست تحقیقات علمی چندانی روی آن ها انجام گردد تا موثر بودن شان را ثابت کند. اگر به دنبال این هستید که از محصولات ضد چین و چروک پوست به عنوان بخشی از روتین جوانسازی پوست خود بهره ببرید، توصیه هایی برای تان داریم.

عناصر معمول در کرم های ضد چین و چروک برای جوانسازی پوست

مرطوب نمایندگی به تنهایی هم می تواند ظاهر پوست را بهبود بدهد. عامل مرطوب نماینده به طور موقت، پوست را شاداب می کند و باعث می گردد خطوط روی آن کمتر به چشم بیایند. مرطوب نماینده ها به صورت لوسیون، کرم، ژل و انواع سرُم هستند و از آب، چربی ها و سایر عناصر مانند پروتئین ها، پارافین، گلیسرین، لاکتات و اوره درست شده اند.

کرم های ضد چین و چروک پوست اغلب مرطوب نماینده هایی با عناصر فعال هستند که فواید زیادی برای پوست دارند. این عناصر افزوده با هدف بهبود بافت و رنگ پوست، محو کردن خطوط و چروک در محصول وجود دارند. موثربودن این محصولات تا حدودی بستگی به نوع پوست شما و عناصر فعال موجود در محصول دارد.

چه عناصری در محصولات جوانسازی پوست می توانند ظاهر پوست را بهبود بدهند؟

رتینوئید ها برای جوانسازی پوست

رتینوئید عبارتی است که برای ترکیبات ویتامین A مانند رتینول و اسید رتینوئیک به کار می رود. این عناصر مدتهاست که به صورت موضعی برای یاری به آسیب های پوستی ناشی از نور خورشید و کاهش خطوط و چروک پوست به کار می فرایند.

ویتامین C برای جوانسازی پوست

ویتامین C یک آنتی اکسیدان بالقوه است. یعنی از پوست در برابر رادیکال های آزاد که مولکول های ناپایدار اکسیژن هستند و سلول های پوست را تخریب می نمایند و سبب چین و چروک می شوند محافظت می کند. ویتامین C می تواند از پوست در برابر نور خورشید محافظت نموده و از تظاهر خطوط پوست بکاهد. کرم های حاوی ویتامین C باید در جایی خنک و دور از تابش نور خورشید نگهداری شوند.

هیدروکسی اسید ها برای جوانسازی پوست

آلفاهیدروکسی اسید ها (AHAs) شامل گلیکولیک، اسید سیتریک و اسید لاکتیک هستند. این عناصر برای حذف سلول های مرده پوست (لایه برداری) به کار می فرایند. استفاده از محصولات AHA به طور مرتب، پوست تان را جهت جذب سایر محصولات مراقبت از پوست آماده نموده و آن را نرم و لطیف می نمایند و بازسازی پوست را آسان تر می نمایند.

کوآنزیم Q10 برای جوانسازی پوست

این عنصر می تواند از چین و چروک های اطراف چشم ها کم نموده و از پوست در برابر آسیب های ناشی از نور خورشید محافظت کند.

پپتید ها برای جوانسازی پوست

این مولکول ها به طور طبیعی در ارگانیسم های زنده وجود دارند. بعضی از پپتید ها می توانند فراوری کلاژن را افزایش بدهند و ثابت شده که بافت پوست را بهبود داده و چین و چروک ها را کاهش می دهند.

عصاره چای برای جوانسازی پوست

چای سبز، سیاه و اولانگ حاوی ترکیباتی با خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی اند. خیلی از کرم های ضد چین و چروک دارای عصاره چای سبز نیز هستند.

عصاره هسته انگور برای جوانسازی پوست

هسته انگور علاوه بر اینکه خاصیت آنتی اکسیدانی و ضد التهابی دارد، فراوری کلاژن را نیز افزایش می دهد.

نیاسیامید برای جوانسازی پوست

نیاسیامید یک آنتی اکسیدان بالقوه مرتبط با ویتامین B3 است که یاری می کند پوست، آب کمتری از دست بدهد و انعطاف پذیری و کشسانی آن تقویت گردد.

منابع: basirclinic ،mayoclinic

منبع: برترین ها

به "ماسک هایی برای جوانسازی پوست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماسک هایی برای جوانسازی پوست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید