نمایشگاهی تنها با یک اثر: برانداز نکنید، زل بزنید

به گزارش وبلاگ هوانورد، یک نمایشگاه منحصر به فرد با هدف تشویق بازدیدکنندگان به صرف مدت زمان بیشتری برای تماشای یک شاهکار هنری هفته آینده در گالری ملی لندن برگزار می شود.

نمایشگاهی تنها با یک اثر: برانداز نکنید، زل بزنید

به گزارش ایسنا و به نقل از گاردین، برانداز نکنید، زل بزنید، این شعار برگزارکنندگان نمایشگاهی است که تنها یک اثر هنری را می توان در آن دید.

تابلو نقاشی بانوی صخره ها شاهکاری از لئوناردو داونیچی تنها اثری است که در نمایشگاه جدید گالری ملی لندن به نمایش گذاشته می شود.

کارولین کمپل ـ مدیر مجموعه آثار و محقق گالری ملی لندن ـ گفت: هدف کلی از برگزاری این نمایشگاه، تشویق کردن بازدیدکنندگان به تماشای دقیق آثار است.

کمپل افزود: ما قصد داریم مردم را تشویق کنیم زمان بیشتری صرف نگاه کردن یک اثری بکنند، چرا که گاهی اوقات احساس می کنیم بازدیدکنندگان فقط 15 ثانیه را به تماشای یک اثر هنری اختصاص می دهند.

هدف از برگزاری این پروژه هنری آن است که بازدیدکننده از تماشای یکی از شاهکارهای هنری گالری ملی لندن درک بیشتری داشته باشد و لذت بیشتری ببرد.

مدیر این گالری معتقد است، این اولین نمایشگاهی است که با این هدف برگزار می شود.

کمپانی 59 Productions که مسئولیت طراحی ویدئوهای مراسم افتتاحیه المپیک 2012 را برعهده داشت نیز در این پروژه هنری همکاری دارد.

بازدیدکنندگان این نمایشگاه که با زمان بندی های مشخص وارد می شوند، از اتاق هایی که ابعاد مختلفی از تابلو نقاشی بانوصخره ها را به نمایش می گذارد، عبور می کنند. برای مثال یک اتاق به نمایش این اثر از زوایای مختلف اختصاص داده شده است و یک اتاق این تابلو نقاشی را به صورت سه بعدی به تصویر می کشد.

و در نهایت اتاق سوم، تابلو نقاشی بانوی صخره ها را در حالی به نمایش می گذارد که گویی در محرابی که در سال 1508 در آن قرار داشت، حضور دارد.

این نمایشگاه بخشی از مراسمی است که گالری ملی لندن برای گرامیداشت پانصدمین سالروز درگذشت داوینچی به پا می دارد.

موزه لوور پاریس نیز نمایشگاه بسیار بزرگتری را به همین منظور ترتیب داده است که تا بیست و چهارم فوریه سال آینده ادامه خواهد داشت. گالری ملی لندن نیز یکی از آثار داوینچی را برای برگزاری این نمایشگاه بزرگ به لوور امانت داده است.

  • طراحی ویلا

    طراحی ویلا | برای طراحی ویلای دوپلکس مدرن و یا ویلایی کلاسیک با ما همراه باشید.

  • قطار اروپا

    رزرو قطار اروپا | در سیستم رزرو قطارهای اروپا ما با بهترین و ارزانترین قیمت بلیط تهیه کنید.

منبع: عصر ایران

به "نمایشگاهی تنها با یک اثر: برانداز نکنید، زل بزنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایشگاهی تنها با یک اثر: برانداز نکنید، زل بزنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید