جلسه سران عراق برای بررسی وضعیت کشور در سایه اعتراضات مردمی

به گزارش وبلاگ هوانورد، نخست وزیر عراق برای بررسی وضعیت این کشور در سایه تظاهرات مردمی، با شماری از سران کشور از جمله رئیس شورای عالی قضایی، رئیس مجلس و وزرای دفاع و کشور جلسه مشترکی برگزار کرد.

جلسه سران عراق برای بررسی وضعیت کشور در سایه اعتراضات مردمی

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ هوانورد، عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق شامگاه دوشنبه (روز گذشته) برای بررسی تظاهرات های اخیر این کشور نشستی با سران این کشور برگزار کرد.

دفتر نخست وزیری عراق امروز سه شنبه با انتشار بیانیه ای بیان نمود که در این نشست فائق زیدان رئیس شورای عالی قضایی، محمد الحلبوسی رئیس مجلس و وزرای دفاع و کشور و شماری از فرماندهان امنیتی عراق حضور داشتند.

شبکه خبری الفرات ضمن پوشش این خبر، گزارش داد که نشست مذکور برای بررسی تحولات اخیر و اقدامات لازم برای حفظ امنیت و نظم برگزار شد.

در این نشست، بر حمایت قوه های مقننه و قضائیه از تلاش های دولت و سرویس های امنیتی برای برقراری امنیت و ثبات در سراسر عراق، حمایت از تظاهرات کنندگان و حفظ اموال عمومی و شخصی، مراکز مالی و حفظ عبور و مرور تأکید شد.

در راستای پاسخگویی به مطالبات مردم عراق، احمد صفار مخبر کمیسیون مالی مجلس نمایندگان عراق، خبر داد که پیش نویس بودجه این کشور آماده است؛ پیش نویسی که درخواست کردها را نیز شامل می شود و در انتظار توافق نهایی بغداد و اربیل است.

صفار گفت که دولت کردستان درخواست هایی را به دولت فدرال ارائه کرده است که از جمله آن می توان به این موارد اشاره کرد: سهم کردستان از بودجه، پرداخت وام های معوقه و سهم اقلیم از هزینه های حاکمیتی.

اعتراضات عراق از اول ماه اکتبر آغاز شد و به دلیل ایام اربعین حسینی برای چند روز متوقف شد و پایان از بیست و پنجم اکتبر از سر گرفته شد. این تظاهرات و اعتراضات خیابانی دست کم دویست و شصت کشته بر جا گذاشته است. برخی از معترضان توسط عوامل مسلح نفوذی کشته شده اند و برخی از این افراد نیز بازداشت شده اند.

ص

  • طراحی ویلا

    طراحی ویلا | برای طراحی ویلای دوپلکس مدرن و یا ویلایی کلاسیک با ما همراه باشید.

  • قطار اروپا

    رزرو قطار اروپا | در سیستم رزرو قطارهای اروپا ما با بهترین و ارزانترین قیمت بلیط تهیه کنید.

منبع: خبرگزاری فارس

به "جلسه سران عراق برای بررسی وضعیت کشور در سایه اعتراضات مردمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلسه سران عراق برای بررسی وضعیت کشور در سایه اعتراضات مردمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید