اعتراض بحرینی های مقیم لندن به سفر پادشاه این کشور به انگلیس

به گزارش وبلاگ هوانورد، خبرنگاران: صدها نفر از بحرینی های مقیم لندن در اعتراض به سفر پادشاه این کشور به انگلیس در مقابل ساختمان نخست وزیری تجمع کردند.

اعتراض بحرینی های مقیم لندن به سفر پادشاه این کشور به انگلیس

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ هوانورد به نقل از شبکه المیادین؛ صدها نفر از بحرینی های مقیم لندن در اعتراض به سفر پادشاه این کشور به انگلیس در مقابل ساختمان نخست وزیری این کشور تجمع کردند. به گزارش این شبکه تعدادی از معترضان قصد حمله به خودروی حامل پادشاه این کشور را داشتند که پلیس لندن از این کار ممانعت به عمل آورد.

پادشاه بحرین حمد بن عیسی آل خلیفه در آستانه اعتصابات سراسری 14آگوست و طوفان تمرد روز سه شنبه(15 مرداد) سفری غیر منتظره به انگلیس داشته و با دیوید کامرون نخست وزیر انگلستان ملاقات کرد. وی در این ملاقات به یاری های انگلستان برای سرکوب انقلاب مردمی بحرین اشاره نموده و آن را نمونه همکاری های صمیمانه طرفین دانست.

همزمان با این ملاقات بسیاری از فعالان حقوق بشر نسبت به ادامه سرکوب و شکنجه جسمی معترضان توسط نیرو های وابسه به رژیم آل خلیفه ابراز نگرانی کردند. مریم الخواجه، یکی از این فعالان به شبکه هافینگتون پست گفت: رژیم بحرین اقدام به شکنجه جسمی، روحی و آزار و اذیت بازداشت شدگان اعتراضات خیابانی این کشور می نماید.

پادشاه بحرین هفته گذشته در اقدامی جدید و در راستای جلوگیری از مشارکت گسترده مردم در راهپیمایی ها و اعتصابات سراسری 14آگوست، قانون ممنوعیت دائم تجمعات و راهپیمایی ها در بحرین وتشدید مجازات راهپیمایان و معترضان را تصویب کرد.

منبع: تسنیم

به "اعتراض بحرینی های مقیم لندن به سفر پادشاه این کشور به انگلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض بحرینی های مقیم لندن به سفر پادشاه این کشور به انگلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید